ATSO GÜVENCESİNDE TİCARET

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO), tarafından ?ETİK Kurul? oluşturuldu. ETİK Kurul?a dahil olan üyeler ve işletmeleri ATSO?nun koruma çatısı altına alınıyor.


Türkiye’de eşi ve benzeri olmayan bir çalışmaya ilk kez Antalya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO), imza attı. ETİK Kurul adı altında başlatılan çalışma kapsamında, hazırlanan taahhütname imzalayan üyelerATSO’nungüvencesi  altına alınıyor. Örnek çalışma ile ATSO hem üyelerini destekleyecek, hem de ticaretteki etik davranışların geliştirilmesini sağlayacak. Uyulması zorunlu olan bir çok etik kuralın yer aldığı ticari etik taahhütnamesini imzalayan üyelere, ATSO garantisi ve hazırlananlogonun kullanılması gibi değişik haklar verilecek. Etik Kurulu’nca oluşturulan kuralların ihlal edilmesi halinde ise verilen haklar geri alınarak,  duyurulacak.

ATSO ÜYELERİNİN YANINDAYIZ

ETİK Kurul Başkanı Mustafa Karabağır, etik kurul taahhütnamesini imzalayan üyelerinyanlarında ATSO’nun olduğunu hissettirerek, ticari faaliyetlerini geliştirmelerine de destek olacaklarını söyledi. Ticari etik taahhütnamesini imzalayan üyelerin ATSO olarak arkasında ve yanlarında olacaklarını ifade eden, Karabağır, “ATSO’nun  o işletmeye güvendiğini müşterilerine hissettirmek ve ticari faaliyetlerini geliştirmesine destek olmak. Bu üyelerimize ticari etik taahhüdü olduğunu belirten bir levha verilmesini, antetli kağıtlarında ATSO logosunun kullanılmasını, web sitemiz ve Vizyon dergimizde isimlerinin yayınlanmasını sağlamak amacındayız. Bunun yanında odamız mal ve hizmet alımlarında eşitlik durumunda etik belgesi almış üyeleri tercih etmek gibi avantajlarıda sağlayabilecek” dedi.

ETİK İHLALİ

ETİK Kurul Başkanı Mustafa Karabağır, etik ihlali sayılacak davranışları da sıraladı; “Yazılı kurallar dışında görev ve yetkiyi kötüye kullanmak, işe politika karıştırmak, zimmet, rüşvet, gerçek dışı beyanat vermek, haksız menfaat sağlamak, ayrımcılık, kişi kayırmak, tehdit, istismar, bencillik, yolsuzluk, hakaret ve küfür etmek, psikolojik ve fiziksel tacizde bulunmak, baskı uygulamak ve mobbing” olarak ifade etti.

Tülin KORKUTELMALIOĞLU

 

ATSO GÜVENCESİNDE TİCARET Haberine Yorum Yapınız