MHP'li meclis üyesinden; "HAYIR" HAYKIRIŞI

Muratpaşa Belediyesi"nin MHP"li meclis üyesi Mustafa Taşbaş, 16 Nisan"da gerçekleştirilecek referandum için 'İnanın! "Hayır" diye haykırmak geliyor içimden' dedi.


Muratpaşa Belediyesi’nin Nisan ayı olağan meclis toplantısında konuşan MHP’nin tek meclis üyesi Mustafa Taşbaş,  referandumla ilgili yaptığı açıklamaları ile dikkat çekti. Muratpaşa Belediye meclisinde partisinin grup sözcülüğünü yapan Mustafa Taşbaş, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek referandum için “İnanın ‘Hayır’ diye haykırmak geliyor içimden” dedi. Yerel seçimlerde MHP, Muratpaşa Belediyesine 3 meclis üyesi göndermiş, 2’sinin istifası üzerine Mustafa Taşbaş tek meclis üyesi olarak kalmıştı.

“16 NİSAN ÖNEMLİ”

Muratpaşa Belediye meclisinde referandum görüşlerini dile getiren MHP’li meclis üyesi Mustafa Taşbaş,  “16 Nisan ülkemiz açısından gerçekten önemli bir gün haline getirildi.  Maalesef 90 yıllık Cumhuriyet rejimi değiştiriliyormuş gibi bir algı yaratıldı. Bu noktaya toplum olarak istemeden getirildi, sürüklendi. Bir hukukçu olarak değişiklik tasarısının incelediğimizde inanın hayır diye haykırmak geliyor içimden. Çünkü ileriki yıllara sirayet edecek bir değişikliğe gidiyoruz” dedi.

“HAYIRLI OLSUN “

‘Aslında bana sorarsanız böyle bir değişikliği şuanda Türkiye’de yaşayan insanlar tarafından oylanması da bana göre yanlış’ diyerek sözlerine devam eden MHP’li meclis üyesi Mustafa Taşbaş, “Bu değişikliği şuanda 18 yaşını bitirmiş kişiler oylayacak. Belki 200 sene, belki 300 sene bizim nesillerimizin, nesillerine kadar sirayet edecek bir değişikliğe gidiyoruz. Bunun ötesinde yüzde 50’yi geçen bir çoğunluk kabul ederse geçerli olacak. Kabul etmezse geçmeyecek oda bana göre yanlış. Kentsel dönüşümde bile çoğunluk aranıyor. Cenabı Allah hakkımızda hayırlısını versin. Sonuç ne olursa olsun 17 Haziran inşallah toplum olarak, millet olarak, devlet olarak,  geleceğimiz adına hayırlı olur” diye konuştu.

“EGEMENLİK MİLLETE KALIR”

Muratpaşa Belediyesi Nisan ayı meclisi partilerin gurup sözcülerinin gündem değerlendirmesinin ardından, komisyonlara üye seçimi ile sona erdi. 48 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Üç yıllık süreç içerisinde yapay, suni muhalefet etmem lazım saplantısı ve kimlik kaygısı dışında yapıcı, yeri geldiğinde eleştiren, yeri geldiğinde olumlu oy kullanan muhalefet üyelerimizde dahil bütün meclis üyelerime emeklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim. 16 Nisan çıkacak sonuç ne olursa olsun, ülkemiz için hayırlı olsun. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Umarım 17 Nisan’da da Egemenlik kayıtsız şartsız millette kalır” dedi.

Tülin KORKUTELMALIOĞLU