Aziz başkana destek sözü

Büyük Antalyaspor Derneği ve YÖRSİAD işbirliğiyle düzenlenen kahvaltıya katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dernek Başkanı Aziz Çetin'e destek sözü vererek, "Her daim yanınızdayım" dedi


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Büyük Antalyaspor Derneği ve Yörük Sanayici İşadamları Derneği (YÖRSİAD) işbirliğiyle düzenlenen kahvaltıya katıldı. Lara-Fener yolu üzerinde bulunan Neyla Cafe’de organize edilen kahvaltıda, Bakan Çavuşoğlu Büyük Antalyaspor Derneği Başkanı Av. Aziz Çetin’e destek sözü verdi. Çavuşoğlu, “Kentimizin takımı için her daim yanınızdayım. Beni Antalyaspor için gece-gündüz demeden arayabilirsiniz. Antalyaspor’un daha iyi yerlere gelebilmesi ve başarısı için bende derneğinizin bir üyesi gibi görev üstlenmeye hazırım” dedi.

Daha büyük başarılar gelecek

Davetlerini kırmayarak kahvaltı programına katılan Bakan Çavuşoğlu’na teşekkür eden Büyük Antalyaspor Derneği Başkanı Aziz Çetin ise, “Bugün sizleri aramızda görmekten son derece mutlu olduk. Sizlerin destekleri olduğu sürece daha büyük başarılara imza atacağız. Biz biliyoruz ki bakanımızın bir eli daima Antalyaspor’un üzerinde” ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu’da Antalyaspor ve Alanyaspor’un kardeş takımlar olduğuna dikkat çekerek, “Her iki takımımız içinde elimizden ne geliyor ise, yapmaya hazırız” diye konuştu. Kahvaltıya, Bakan Çavuşoğlu ile birlikte AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer’de katıldı. YÖRSİAD Başkanı Semih Beken’de hem Çavuşoğlu’na hem de İl Başkanı Sümer’e teşekkür etti.

Şu an iki başlılık var

Sporla ilgili konuşmaların ardından 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandumu’na da değinen Çavuşoğlu, “Bu referandum ülkemizin geleceği açısından çok önemli. Şu anki sistemde cumhurbaşkanı sembolik. Ama başkanlık sisteminde sembolik olmayacak ve yetkili olacak. Şu an iki başlı bir sistem var. Böyle çift başlılık olmaz. Hem başbakan hem cumhurbaşkanı var. Yani yürütmenin başında iki kişi bulunuyor. Oysa tek kişi olmalı. Ayrıca cumhurbaşkanı şu an ne meclise, ne de millete hesap veriyor. Başkanlık sisteminde ise, hem meclise hem millete hesap verecek” diyerek şöyle devam etti:

Krizler, kavgalar son bulacak

“Bu çift başlılık yüzünden geçmişte ortaya çıkan krizleri, kavgaları gördük. Bir gecede faizler 7 bin 500’lere çıktı. Biz şu an yıllık yüzde 14 faizi bile çok buluyoruz. Bugün yürütmede sorun yaşanmıyorsa, bu kardeşlik hukukundandır. Bakın Sezer döneminde çok engellenmeye çalışıldık. Ama hep sabrettik. Eğer sabretmeseydik, her iki aya bir kriz çıkardı ve bundan halkımız zarar görürdü. Eğer tam parlamenter sistem istiyorsak ta şu anki Kenan Evren yetkilerini kaldırmalıyız ve cumhurbaşkanını seçme yetkisini tekrar meclise vermeliyiz. Ama halk bunu istemiyor. O zaman muhakkak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmeliyiz. Bu sistem sayesinde ülkemizde istikrar ve güven ortamı oluşacak. Ayrıca ülkeyi hep erken seçimlere götüren ve hiçbir zaman başarılı olamayan koalisyon hükümetleri de son bulacak. İstikrar için koalisyon olmamalıdır. Bu arada bizim Evet diyende, Hayır diyende tüm vatandaşlarımıza saygımız var. Ancak şu da unutulmamalıdır ki bugün hain FETÖ’cülerde, PKK’lılarda yani kısaca tüm terör örgütleri de Hayır için çalışıyor.”         

Aziz başkana destek sözü Haberine Yorum Yapınız