MEHMET AKİF İNAN ANILDI

Antalya Erdem Beyazıt Kültür Merkezi?nde, Metin Çiviler Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen, ?7 Lise 7 Güzel Adamı Anlatıyor? etkinliğinde Mehmet Akif İnan anıldı.


Kepez Belediyesi ve Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa hazırladığı, ‘7 Lise 7 Güzel Adamı Anlatıyor’ etkinliği Antalya Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Etkinlik çerçevesinde, Metin Çiviler Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından ‘Mehmet Akif İnan’  konulu program izleyicilerle buluşturuldu. Metin Çiviler Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Mehtap Susmaz’ın sunuculuğunu üstlendiği etkinliğe, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

‘İNAN, EYLEM ADAMIDIR’

Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, ‘7 Lise 7 Güzel Adamı Anlatıyor’ etkinliğinde kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Mehmet Akif İnan’ın, memleketin  problemleriyle yakından ilgilendiğini anlatan Vural, İnan’ın aynı zamanda çözüm yolları konusunda kafa yorduğunu ve son 50 yıla damgasını vuran isimlerden birisi olduğunu belirtti. Vural, “Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, kültürel faaliyetlerimizin en güzellerinden bir tanesini daha sizlerle paylaşmak için bir arada  toplandık. Mehmet Akif İnan, Türkiye’deki yeni kuşakların yetiştirilmesinde derin izler bırakmış, siyasetten, sivil toplum örgütlerine, eğitimden, kültürel faaliyetlere kadar her alanda etkisi ve tesiri hissedilen bir adam olarak karşımıza çıkmaktadır. Mehmet Akif, sadece bir şair, bir yazar, bir düşünür değildir. Aynı zamanda eylem adamıdır, eğitimcidir” dedi.

‘MİNNETLE ANIYORUM’

 ‘7 Lise 7 Güzel Adamı Anlatıyor’ etkinliğinde, Metin Çiviler Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Erdoğdu da bir konuşma yaptı. Mehmet Akif İnan’ı anlatan okul müdürü Erdoğdu, İnan’ın, Türk düşünce, sanat, edebiyat ve inanç tarihinde etkileri hissedilen ve muhtemel daha uzunca süre de hissedilecek olan bir kuşağın önemli bir ismi olduğunu söyledi. Mehmet Akif İnan’ın büyük dava adamı olduğunu vurgulayan Erdoğdu, İnan’ı minnetle andığını bildirdi.

 SIRA, MEHMET AKİF İNAN’DA

Metin Çiviler Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Yasemin Dalgıç, 7 güzel adamdan biri olan Mehmet Akif İnan’ı anlatma etkinliğini okul olarak üstlendiklerini söyledi. Daha önce Nuri Pakdil, Sezai Karakoç, Alaeddin Özdenören, Rasim Özdenören, Cahit Zarifoğlu’nun anlatıldığına değinen Dalgıç, daha sonra da başka bir lise tarafından Erdem Beyazıt’ın anlatılacağını dile getirdi. 

Aydanur TURAN

 

 

 

MEHMET AKİF İNAN ANILDI Haberine Yorum Yapınız