UYSAL, "HAYIR"I ANLATTI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Doğu ve Güneydoğu illeri dernek başkanları ve vatandaşlarla bir araya geldi. Referandumla ilgili görüşlerini dile getiren Başkan Uysal,"Biz meşrutiyetin öncesini oyluyoruz" dedi.


 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yuvam Kafe’de dernek başkanları ve vatandaşlarla sabah kahvaltısı yaptı. Başkan Uysal, Belediye hizmetlerini ve 16 Nisan’da yapılacak referandumda neden ‘Hayır’ denmesi gerektiğini anlattı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “İstikrar oluyor, çok başlılık oluyor bunlar boş laflar. Şuanda bu ülkeyi yönetenlerimizin her yetkisi var. Millet her yetkiyi verdi.  Bütün iplerin bir kişide toplandığı bir şeyi neden biz oyluyoruz? Neden başka işimiz mi yok? Memleketin başka derdimi yok? İşsizimiz iş mi buldu? Fakirimiz daha mı zengin oldu? Sosyal hizmetlerimiz mi gelişti? Son derece boş işler. Vatana millete hayrı olmadığı gibi son derece negatiftir. Çok daha geriye gidiştir” diye konuştu.

“ÖZ BABAM FARK ETMEZ”

Cumhuriyet öncesinden örnekler vererek konuşmasına devam eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Meclisi Mebusan da partiler vardı. Padişah kadıları atayabiliyordu. Ama padişahlar tarafsızdı. Padişahların hiçbir partiyle ilgileri yoktu. O yüzden kadıları, hakimleri atayabiliyordu. Şimdi biz hepimizin birliğini temsil eden cumhurbaşkanlığı noktası parti başkanı olsun istiyoruz. Parti başkanı olsun, hakimleri tayin etsin istiyoruz. Biz meşrutiyetin öncesini oyluyoruz. Tam 200 sene öncesini oyluyoruz” dedi.

“TAKDİR SİZİN”

Hayır deyince ne olacak diye soruyorlar? diyerek sözlerine devam eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Mevcut durumdan daha iyisini yapmak için uğraşalım. Hayır dediğimizde demokratik standartlarımızı en azından korumuş oluyoruz. Seçtiğimizi beğenmezsek değiştirmeimkanımız var. Onu beğenmezsek daha ötekisini getirmeimkanımız var. Mevcut yapıda doğruyu, iyiyi, güzeli bulma imkanımız var. Milletimiz, insanımızı geri götürecek bir tekliftir. Makul ve mantıklı değildir. Çocuklarımızı geleceği için uygun bir tablo değildir. Ligden düşmek anlamına gelen bir şeydir. Yasam, yürütme ve yargının bir kişide toplanmasına kimse demokrasi diyemez. Tanıdığınız dostlarınıza ulaşın. Mevcut hükümetin bütün yetkisi var zaten. Takdir sizlerindir” ifadelerini kullandı.

Tülin KORKUTELMALIOĞLU 

UYSAL, "HAYIR"I ANLATTI Haberine Yorum Yapınız