BAHÇELİ'DEN AVRUPA'YA REST

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Avrupa'nın Türkiye'yi güvensiz bir ülke gösterme çabasına hız verdiğini belirterek, "Antalya'nın imajını zedelemeye çalışıyorlar. Sanıyorlar ki teslim olacağız. Aman dileyip, yalvar yakar peşlerine düşeceğiz. Gelen gelir, gelmeyen kendi bilir" dedi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kepez Arena’da Antalyalılara seslendi. ‘Kardeşlerimle kucaklaşmaktan mutluyum’ diyerek sözlerine başlayan MHP Lideri Bahçeli, Antalya’ya övgüler yağdırdı.  Antalya’nın Türkiye’nin dünya ya açılan penceresi olduğuna değinen MHP Lideri, “Fakat Antalya’nın pek çok sorunu var.  Bu sorunlar aşılmalıdır ve aşılacaktır. Güneş Antalya’da, deniz Antalya’da, bu cennet tatil yöremiz hak ettiği seviyelerin gerisindedir” diye konuştu.

“TURİZM DAR BOĞAZDA”

Antalya’nın uzun süredir diken üzerinde olduğuna değinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “24 Kasım 2015 yılında düşürülen Rus uçağı Antalya’yı kasıp kavurmuştur. Turizm acenta ve şirketleri dardadır. Turizm dar boğazda, oteller sancılıdır” dedi. Konuşmasının büyük bir bölümünü Antalya ile ilgili değerlendirmelere ayıran MHP Lideri, “Antalya’nın ekonomik zorluklarının üst üste biriktiğini görüyorum. 16 Nisandan rahatsız olan Avrupa ülkeleri, Antalya’yı karalama yarışındadır. Almanya bir yandan, Hollanda bir yandan turizme darbe vurmanın peşindedir” dedi.

“İMAJ ZEDELEMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Avrupa ülkelerinin Türkiye’yi güvensiz bir ülke gösterme çabalarına hız verdiğini de dile getiren MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Antalya’nın imajını zedelemeye çalışıyorlar. Rezervasyon iptalleri bunun en açık ispatıdır. Çünkü Antalya’nın dostluk ve kardeşlik ikliminden ürküyorlar. Çünkü Antalya’nın irade ve duruşundan çekinip, korkuyorlar. Sanıyorlar ki teslim olacağız. Aman dileyip, yalvar yakar peşlerine düşeceğiz. Gelen gelir, gelmeyen kendi bilir. Bizim gönlümüzde herkese yer vardır. Ama hiç kimse Antalyalı kardeşlerimizin sabrı ile oynamamalıdır. Antalya’ya tuzak Türkiye’ye hançer sallamaktır” diye konuştu. 

“DÜŞMANDA KUMPAS BİTMEZ”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuşması sırasında sorduğu sorularla da meydanda bol bol ‘Evet’ seslerinin yükselmesini sağladı.  MHP Lideri, “ Soruyorum size Türkiye’nin büyümesine var mısınız? Milli yeminleri tutacak mısınız?Milli ülküleri savunacak mısınız? Sizler ‘Evet’ dedikçe zalimlerin uykusu kaçıyor. Deniz de kum, düşmanda kumpas bitmez. Su uyur,  düşman uyumaz. Bunların gücü Antalya’ya yetmez. Devlet için evet mi?, Millet için evet mi?, Cumhuriyet için evet mi?, Türklüğün bekası için evet mi?, Evet dost kapısıdır, adam olana açılır. Evet Lord planının kapanıdır, alçakları boğar. Evet, dirilişimizin manevi kalkanıdır” şeklinde konuştu.

“TERÖR KAN DÖKMEKTEDİR”

Türkiye’ye karşı sürekli körüklenen nefret salgını olduğunu ve bunun tehlikeli boyutlara ulaştığını da dile getiren MHP Lideri, “Avrupa tetiktedir. Amerika Birleşik Devletleri teyakkuzdadır.  Sınırımızın hemen dibinde küresel ve bölgesel şiddet sahnededir. İnsanlık gerilemekte ve iblisin tuzakları genişlemektedir. Adalet dipte, ahlak ayaklar altındadır. Cellatlık meslek, canilik mektep haline gelmiştir. Terör örgütleri efendilerinin emrini yerine getirmek suretiyle kan dökmektedir. Türkmenler katledilmektedir. Haritalarla oynanmaktadır. Komşu ülkeler etnik ve mezhep felaketine sürüklenmektedir. Suriye’de  çocuklar masum canlar kimyasal silahlarla hayatlarını kaybetmektedir. Küresel vicdan havaya uçmuştur. Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğü tartışmalı durumdadır. Barzani çetesi provokasyonlarını ahlaksızca sürdürmektedir. Herkes bilsin ki, Irak Türmenleri Erşat Salih’in etrafında kenetlenmiştir. Türk Milleti sonuna kadar soydaşlarının yanındadır. Türkiye tek ses tek nefestir” dedi.

“HEDEFTE TÜRKİYE VAR”

MHP Lideri Devlet Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü; “Türk silahlı kuvvetlerinin önüne geçilmeye ve Türkiye sabote edilemeye çalışılmaktadır. Suriye yanıp yıkılırken, mazlumlar denizlerde balıklara yem olurken, insanlık uyuşmuş gibi ölüm ve faciaları izlemektedir. Bu reva değildir. Bu doğru değildir. Hedefte Türkiye vardır. Devletin bölünmez bütünlüğü risk altındadır. 7 başlı emperyalizmin canavarı aramızda, her yolu deniyorlar. Maksat Türkiye’yi bölmektir. Maksat milleti birbirine düşürüp, kırdırmaktır. Hain terör örgütünü bunun için besleyip, destekliyorlar.”

“FETÖ’DEN 47 BİN TUTUKLU”

“FETÖ’nün arkasında durmaları boşuna değildir. 15 Temmuz  işgal ve ihaneti Türkiye’yi yıkmak için planlanmıştı. Milletimize kast edildi. Türkiye çembere alındı. Zalimler karadan havadan denizden ülkemizi kuşattı. 248 vatan evladımız şehit edildi. 2 bin 193 kardeşimiz yaralandı. Kim bu millete tuzak kuruyorsa kahrolsun. Layığı neyse onu bulsun. Cezası neyse onu çeksin. Bugüne kadar 113 bin 260 kişi FETÖ’den dolayı göz altına alındı. 47 bin 155 kişi tutuklu. 10 bin 732 polis, 7 bin 463 asker, 168 general, 2 bin 575 hakim savcı, 208 mülki amir ve toplam 26 bin 177 sivil cezaevinde. Karşımızdaki tablo dehşet vericidir. Türkiye hiç böyle bir vakaya şahit olmamıştır. Suçu günahı olmayanlara diyecek bir şey yoktur. Hakkı yenmiş çıkarsa, hakkı gasp edilmiş varsa, bunları Türk adaletinin düzeltmesi kaçınılmaz bir ihtiyaçtır ve zarurettir.”

“İDAM CEZASINA VARIZ”

Kim ki FETÖ ile irtibatı varsa, kimin fiyatı 1 Dolar ediyorsa, kimler ByLockla haberleşip, Türkiye’ye kast etmeye kalkışmışsa yedikleri, içtikleri, burunlarından fitil fitil getirilmelidir. Eğer ki istenen idam ise biz varız.  16 Nisan’dan itibaren idam cezasıyla ilgili ön şartsız anayasal düzenlemeye varız. Antalya idama evet diyor mu? İdamın geri gelmesine destek veriyor musunuz? O halde iş bitmiş karar verilmiş demektir.”

“NEDEN EVET”

“Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyerek devletteki çift başlılığı giderelim istedik. Kriz ve kaosa karşı el birliği, güç birliği, fikir birliği içinde karşı koymayı teklif ettik. Gerekçemiz devlet ve millet bekasıydı. AK Parti ile 18 maddelik anayasa değişikliğini reform paketi üstünde anlaştık ve mutabık kaldık. Şimdi söz sırası 16 Nisanda sizde. Karar sizin elinizde” İfadelerine yer verdi.

“REZİL DEĞERLENDİRME”

Konuşması sırasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiri yağmuruna tutan MHP Lideri, “Kılıçdaroğlu, sabah akşam 16 Nisan’ı karalamakla uğraşmaktadır. 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünden her nedense bahsetmemektedir. Bahsetse de geçtiğimiz günlerde olduğu gibi kontrollü darbe demektedir. Ne demek bu rezil değerlendirme? Nereden çıktı? 15 Temmuz’a kontrollü demek kasten ve kontrolsüzce yapılmış, çarpıtmadır. Pansilvanya’dan CHP’ye mesajların nasıl ulaştığı, Mustafa Kemal’in partisinin nasıl ikna olduğudur. ByLock mu devrede? Özel ulaklar mı faaliyettedir? Kılıçdaroğlu, elimizde belgeler var diyor. Neden açıklamıyorsun. Neden belgeleri milletle paylaşmıyorsun. Neyi bekliyorsun? Hangi fırsat ve zemini kolluyorsun? Türk milletini ahmak yerine koymaya, aklı ile alay etmeye 15 Temmuz’daki dehşet istila operasyonunu örtmeye Kılıçdaroğlu ve gizli gizli mesajlaştığı FETÖ’nun kanlı teröristleri başaramayacaktır” dedi.

Tülin KORKUTELMALIOĞLU

 

BAHÇELİ'DEN AVRUPA'YA REST Haberine Yorum Yapınız