"TUI MEIN SCHIFF 3" ANTALYA'DA

Kruvaziyer turizminin ilk yolcuları dün Antalya'ya geldi. TUI Cruises Firmasına ait TUI MEIN SCHIFF 3' lüks yolcu gemisi Antalya Limanı'na ilk seferini gerçekleştirdi .


Lüks yolcu gemisi ‘TUI MEIN SCHIFF 3’adlı kruvaziyer, 3 bin 200 yolcu ve 1023 personeli ile Antalya Limanına yanaştı. Alman yolcuların bulunduğu dev gemi, 294 metre uzunluğunda ve 99 bin 526 groston ağırlığında. Sezonun ilk yolcu gemisini Antalya limanında görmekten büyük mutluluk yaşadıklarını belirten Port Akdeniz Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, 3 bin 200 yolcunun gemiden ineceğini ve Antalya’ya uçakla gelen 3 bin 200 yolcunun da limandan gemiye tekrar bineceğini söyledi.

Kruvaziyerin indirme ve bindirme noktasının Antalya olduğunu belirten Port Akdeniz Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, “Yolcular Antalya’ya Almanya’dan uçakla geliyor. Havaalanından alınan yolcular, Kruvaziyere bindiriliyor. Antalya Limanında 6 bin 400 yolcu sirkülasyonu olacak” dedi. TUI MEIN SCHIFF 3’ adlı kruvaziyer Antalya Limanından sonra 3 bin 200 yolcusuyla beraber Yunanistan’ın en büyük limanı Pire’ye gidecek.

Tülin KORKUTELMALIOĞLU

 

 

"TUI MEIN SCHIFF 3" ANTALYA'DA Haberine Yorum Yapınız