BÜROKRATLAR OY KULLANDI

Antalya'da sabah 08.00'da başlayan oy verme işlemiyle Antalyalı bürokratlar sandık başına koştu. Oy kullanan bürokratlar, daha sonra da tek tek sandıkları gezdiler.


VALİ KARALOĞLU

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, oyunu Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kullandı. Vali Karaloğlu, oy kullanacağı 1095 nolu sandığa eşi Sevim Karaloğlu ile birlikte geldi.  Antalya Valisi Karaloğlu, artık kararı milletin vereceğini ifade ederek, Antalya’da referandum sürecini oy verme gününe kadar ufak tefek olayların dışında demokratik olgunluk içerisinde tamamladıklarını belirtti. Karaloğlu, “Şu ana kadar bize yansımış olumsuzluk yok. Antalya’da 1 milyon 636 bin 742 seçmen, 4 bin 511 sandıkta oy kullanacak. Biz de bu sandıklarda 6 bin güvenlik görevlimizle her türlü güvenliği aldık. Sandıklar seçim kurulana teslim edilinceye kadar arkadaşlarımız görev başında olacaklar” dedi.

MİLLETVEKİLİ BAYKAL

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve eşi Olcay Baykal da Barbaros İlkokulu’na gelerek, 1018 nolu sandıkta oy kullandı. Baykal, hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, tarihi bir oylamanın yaşandığını belirtti. Kararın artık milletin olduğunu kaydeden Baykal, “Umarım ülkemizi yeni sıkıntılara sürükleyecek bir tabloyla karşı karşıya kalmayız. Yeterince sorunumuz var. Sorunlar, sıkıntılar anayasadan kaynaklanmıyor, ama demokratik bir Cumhuriyet tercihinin, halkın kararıyla güçlü bir şekilde ortaya çıkması halinde inanıyorum, yeni bir enerjiyle geleceğe doğru Türkiye kararlı bir şekilde yürüme fırsatını bulacaktır. Sonucu hep beraber bekliyoruz. Umarım hiçbirimizin üzülmeyeceği tercih ortaya çıkar” dedi. Türkiye’nin duyarlılığını sergilediğini söyleyen Baykal, ülke genelinde katılımın da yüksek olduğunu vurguladı. Baykal, bugüne kadar hiç tahmin yapmadığını belirterek, “Umarım bu sınavdan milletimiz yüzünün akıyla çıkar” diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ KÖSE

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, oyunu Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kullandı. Köse, Kızılarık Mahallesi’nde bulunan Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2220 nolu sandıkta saat 10.30’da oyunu kullandı. Sandık müşahitleri ve okulda bulunan görevlilerle selamlaşan Milletvekili Köse, oy kullanmak için gelen vatandaşlarla da sohbet etti.

MİLLETVEKİLİ BUDAK

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, ise oyunu  Atatürk Ortaokulu’nda 1348 nolu sandıkta kullandı. Eşi Melek, kızı Deniz ve oğlu Yiğit ile beraber sandığa gelen Milletvekili Budak, “Ülkemize hayırlı olsun” dedi. Oy kullanma işleminin ardından açıklamalarda bulunan Milletvekili Budak, “Aylarca süren referandum çalışması sırasında Anayasa komisyonu, daha sonra TBMM’de bunu dayatma ve bunun anlatılması sırasında engellenen bir çok zorlukla karşılaştık. İşte bugün finaline geldik. Sahada çalışırken hayır kampanyası yapanlar çok ciddi saldırılar yapıldı. Ama burada bugün demokrasi kazanacak. Demokrasi kazanacak, Cumhuriyet kazanacak. Aydınlık geleceğimiz için umuyorum bugün akşam mutlu bir geceye ve sabahta mutlu bir güne uyanacağız” diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ AKAYDIN

CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın ve eşi Günseli Akaydın, Liman Mahallesi'ndeki Bedriye Bileydi İlköğretim Okulu 1142 nolu sandıkta oylarını kullandılar. Milletvekili Akaydın, referandumun Cumhuriyet tarihinin en önemli oylaması olduğunu, referandumdan sonra cumhuriyetin ya devam edeceğini, ya da başka bir yola sapacağını dile getirdi. Akaydın, ‘Türk halkının sağduyusuna inanıyorum. Oylarını barıştan ve demokrasiden yana kullanacaklardır. Sonuç ne çıkarsa çıksın, bundan memnun olan tarafın zafer coşkusuna kapılıp, diğer tarafı rencide edici bir söylemden kaçınılması gerektiği taraftarıyım’ diye konuştu.

BAŞKAN TÜREL

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Döşemealtı Yeşilbayır İMKB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nde 1007 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Eşi Ebru Türel ve oğlu Akant ile birlikte sandığa gelen Başkan Türel, oyunu kullandıktan sonra okul çıkışında yaptığı açıklamada, şunları söyledi: "Öncelikle ülkemizin, milletimizin geleceği için önemli bir gün, önemli bir karar. Milletimizin vereceği kararın elbette ki ülkemizin geleceğinde çok önemli bir katkısı olacağını, etkisi olacağını düşünüyorum. Bugün saat 17.00'de sandıklar açılmaya başlayacak. Tabii ülke olarak, millet olarak bizim büyük hedeflerimiz var. Ülkemizi çok daha güçlü şekilde, kalkınmış ülkeler sıralamasında çok daha üst sıralara taşımak gibi bir hedefimiz var. Bugün itibariyle gelişmiş 20 ülke arasında 17'nci olan ülkemiz, inşallah milletimizin vereceği kararla çok daha üst sıralarda olmayı hak ediyor. Ve bunu milletimizle başarıyoruz. Bugünkü kararın da bütün milletimiz ve devletimiz için uğurlu, kademli olmasını temenni ediyorum" dedi.

BAŞKAN SÜMER

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer’de Hacı Dudu-Mehmet Gebizli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 1250 nolu sandıkta oyunu kullandı.Sabah saat 08.00’da oy kullanacağı sandığı gelen Başkan Sümer,  Antalya’da ilk oy kullanan bürokrat oldu.  İl Başkanı Sümer, oy pusulasını sandığa atarken, “Referandum halk oylamasınınülkemiz için, milletimiz için,inşallah güzellikler ve iyilikler getireceğine inanıyoruz” dedi. “Referandum oylamasının ülkemizin istikbali için, istiklaliiçin önemli bir adımolduğunu düşünüyoruz” diyerek sözlerine devam eden Başkan Sümer, “Önemli bir adım. 18 maddelik bir değişiklik, en önemlisi 2 aydır sahalarda anlattığımız istikrar ve çift başlılığı ortadan kaldıracak bir değişiklik olacak inşallah. Bu akşam itibariyle, Türk Milleti bu değişikliği sağlamış olacak” diye konuştu.

BAŞKAN AKSOY

MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, saat 11.00’de Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yer alan 2224 nolu sandıkta oyunu kullandı. Başkan Aksoy ve eşi oy kullanırken, oğulları da kendilerine eşlik etti. Aksoy, oyunu kullanmak için geldiği Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin bahçesinde vatandaşlarla bir süre sohbet ettikten sonra okuldan ayrıldı.

 

BAŞKAN UYSAL

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasında oyunu eşi Ümran Uysal’la birlikte Vali Hüsnü Tuğlu İlk ve Orta Okulu’ndaki 1105 nolu sandıkta kullandı. Oy verme işleminin ardından kısa bir açıklama yapan Başkan Uysal, “Milletimizin, toplumuzun, demokratik olgunluğundan hiç şüphemiz yok. Her şey iyi olacaktır. Toplumumuz büyük bir ilgiyle barış ve huzur içerisinde iradesini beyan ediyor. Sonuç ne olursa olsun ortak hayat, ortak yaşam devam edecek. Sonuçların, referandumun şehrimize, ülkemize, dünyamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Milletimizin, toplumuzun demokratik olgunluğundan hiç şüphemiz yok. Her şey iyi olacaktır” diye konuştu.

BAŞKAN TÜTÜNCÜ

Kepez Belediyesi Başkanı Tütücü, oyunu eşi Dr. Ayşe ve 5 yaşındaki kızı Zeynep Hatice Tütüncü ile birlikte kullandı. Tütüncü, sonuç ne çıkarsa çıksın ‘evet’ diyenler ile ‘hayır’ diyenlerin kardeşliğinin devam etmesi gerektiğine işaret etti. Hüseyin Avni Çöllü Ortaokulu’ndaki 1392 numaralı sandığa giden Tütüncü çifti, karşılaştığı hemşerileriyle selamlaşarak salona girdi. Oyunu kullandıktan sonra okuldan çıkarken isteyen herkes ile hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Tütüncü, sonrasında basın mensuplarına açıklama yaptı. Babası kameralara açıklama yaparken annesinin kucağında bekleyen minik Tütüncü ise, herkesin ilgi odağıydı. Kendisine gösterilen ilgiden dolayı mahcup olan Zeynep Tütüncü, annesinden bir an olsun ayrılmadı.

 

BAŞKAN BÖCEK

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhitin Böcek, Liman Mahallesi'ndeki Bedriye Bileydi İlköğretim Okulu, 1142 nolu sandıkta oyunu kullandı. Başkan Böcek’e vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Seçim görevlilerine ‘Kolay gelsin’ dileklerinde bulunan Başkan Böcek, 1142 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Böcek, gelecek için önemli bir referanduma girildiğini ve bugün itibariyle saat 17.00’a kadar tüm vatandaşların oylarını kullanmış olacağını kaydetti. Başkan Böcek, ‘Öncelikle evet diyen de, hayır diyen de bizim vatandaşımızdır. Hepsi bizim kardeşimizdir. Her vatandaş gibi bizde görevimizi yerine getirdik. Seçimlere yoğun bir katılımın olduğunu gözlemliyoruz. Demokrasinin vazgeçilmezi olan seçim sonuçları ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun’ dedi.

BAŞKAN GENÇ

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasında oyunu Mustafa Ayten Aydın Anadolu Lisesi’nde 1021 Nolu sandıkta kullandı. Vatandaşlık görevini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Başkan Genç, “Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ferdi olarak vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Çıkacak sonucun ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dilerim” dedi. Oyunu kullandıktan sonra ilçe genelinde sandık görevlilerini ziyaret ederek başarı dileğinde bulunan Başkan Genç, “Milletimizin demokrasi kültürüne ne kadar bağlı olduğunu, oyuna sahip çıkmak için sandıklara koştuğunu görmekten mutluyum” diye konuştu.

Müjgan ışık

Ceren Kaya

Tulin Korkutelmalıoğlu

Aydanur Turan

Elifnur Daldıran 

 

 

BÜROKRATLAR OY KULLANDI Haberine Yorum Yapınız