‘Ailelere ulaşamıyoruz’

ASEF Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalya Aile Sağlığı Elemanları Derneği Başkanı Ebe Ergül Özçelebi, 21-28 Nisan Ebeler Haftası nedeniyle gazetemize açıklamalarda bulundu.Özçelebi, görevlerinin çok kutsal olduğunu belirtti.


ASEF Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalya Aile Sağlığı Elemanları Derneği Başkanı Ebe Ergül Özçelebi, görevlerinin çok kutsal olduğunu belirterek, en büyük sorunlarının ailelere ulaşmakta zorluk çektiklerini söyledi. Aile Sağlığı Elemanları Derneği Başkanı Ebe Ergül Özçelebi, 21-28 Nisan Ebeler Haftası nedeniyle gazetemize açıklamalarda bulundu. Bu işi artık profesyonel olarak yaptıklarının altını çizen Özçelebi, bunun kıymetinin bilinmesini istediklerini belirtti. Anneleri gebelik boyunca takip ettiklerini dile getiren Özçelebi, sonraki dönemde de annelerle birlikte olduğunu ve bebeklere ilk dokunuşu kendilerinin yaptığını söyledi. Özçelebi, “Biz hastanede değil birinci basamakta çalışıyoruz, ama hastanede çalışan ebe arkadaşlarımızın da payı büyüktür. Bu anlamda görevimizin çok kutsal olduğunu düşünüyorum. İnsanlarla uğraşmak çok zordur. Öncelikle büyük bir özveri gerektiriyor” diye konuştu.

‘DUYARLILIK BEKLİYORUZ’

Özçelebi, insanlardan yardım ve duyarlılık beklediklerini ifade ederek, birinci basamakta çalıştıkları için farklı sıkıntıları olduğundan bahsetti. Aile hekimliğinde ebe olarak çalışanların ailelere ulaşmakta zorluk çektiklerini vurgulayan Özçelebi, “Onların takipleri ve aşıları oluyor. Ulaşamıyoruz ve onları buraya getirtmekte zorlanıyoruz. Takiplerin de zamanında yapılması gerekiyor. Aileler başka yere taşınıyorlar ve kayıtlarını aldırmıyorlar. Biz de göründükleri için takiplerini yapmakla yükümlüyüz, ama onlara ulaşamıyoruz” dedi. Ailelerden bu anlamda kendilerine yardımcı olmaları konusunda çağrıda bulunan Özçelebi, çocuklarının takibiyle kendilerinin de ilgilenmesi gerektiğini söyledi. Ceren KAYA

 

‘Ailelere ulaşamıyoruz’ Haberine Yorum Yapınız