SPORUN DUAYENLERİ BULUŞTU

Antalya Kent Konseyi, spor emekçilerini unutmadı. Kent Konseyi, Antalya’da her dalda sporun gelişmesine katkıda bulunmuş 70 yaşını aşan, 51 sporseveri bir araya getirdi.


Antalya Kent Konseyi sporun her dalına emek vermiş sporseverleri onurlandırdı. Antalya’da sporun gelişmesine katkıda bulunan 70 yaşını aşan, 51 sporseveri Antalya Kent Konseyi, düzenlediği kahvaltı ile bir araya getirdi. Kahvaltıya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Kent Konseyi Başkanı Sema Nur Kurt, kent konseyi üyeleri ve sporcular katıldı. Spora emek vermiş duayenlerin kendilerini tanıtmalarının ardından konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, konuşmasına çalışmalarından dolayı kent konseyine teşekkür ederek başladı.

“ANTALYA’NIN TARİH SAYFASI”

Bir şehrin sembol insanları ile tarifleneceğini belirten Başkan Türel, “Antalya’yı tarif ettiğimizde olimpiyat, dünya şampiyonlarımızdan tutun, Antalyaspor’un başarıları ile övündüğümüz, onurlandığımız bir çok tarih sayfası vardır. Bu sayfalar kapanmayacak. Bu sayfaları işte böylesine buluşmalarla her zaman yaşatmak durumundayız. Eğer biz vefanın sadece İstanbul’da bir semt ismi olmadığını gösterip, ortaya koyabilirsek, o zaman şehrimizin çok daha sağlıklı ve emin adımlarla ilerlemesini sağlarız” diye konuştu.

“PARAYLA SATIN ALINMAZ”

Hayatta parayla satın alınamayacak şeylerinde olduğunu belirten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Tecrübe bakkalda, markette satılmaz. Ansiklopedinin de içinde bulamazsınız. Çünkü tecrübe yaşadıkça öğrenilir. Hepimiz tecrübelendikçe farklı yaklaşımlar ortaya koyuyoruz. 10 yıl önceki Menderes Türel’le yeniden seçilen Menderes Türel arasında çok fark var diyorlar. 10 senelik tecrübede herkes değişiyor. Bizde bu tecrübenin nimetlerini ilerledikçe göreceğiz. Tecrübe sahibi insanlardan da bilgiler edinebilirsek o zaman kazanımlar elde edebiliriz” dedi.

PLAKET VERİLDİ

Antalya’nın çok hızlı bir şekilde betonlaştığını ve büyüdüğünü dile getiren Antalya Kent Konseyi Başkanı Sema Nur Kurt’da, gelecekte gelecek nesillerinde en iyi şekilde yaşayacağı bir kenti şekillendirmenin çabası içinde olduklarını vurguladı. Betonlaşan ve büyüyen kent arasında birçok değerleri kaybetmek istemediklerini belirten Başkan Kurt, “Toplumsal bağlarımızı kaybetmek istemiyoruz. Ahtı vefanın yok olmasını hiç istemiyoruz. Sizlerin bu kente koyduğunuz emekler hiç bir zaman unutulamaz. Bu şehrin farkına varması gereken siz büyük bu değerlerin kent hafızasında tazelenmesini istedik. Sizlerle gurur duyuyoruz. Hepinizi yürekten kutluyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 70 yaş üstü 51 sporcunun önce ellerinden öptü, ardından plaketlerini verdi.  

SPORUN DUAYENLERİ BULUŞTU Haberine Yorum Yapınız