3 FİDAN ANILDI

Antalya’da Alevi dernekleri ve Halkevleri tarafından Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilmelerinin 45’inci yılında düzenlenen etkinlikle anıldı.


Antalya’da Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şubesi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Antalya ve Altınova Şubesi ve Halkevleri tarafından Deniz Gezmiş,Yusuf Arslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilmelerinin 45’inci yıldönümünde anma etkinliği düzenlendi. KızılarıkCemevi’nde düzenlenen etkinlik, saygı duruşu ile başladı.Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şube Başkanı Nurettin Erdoğan yaptığı konuşmada, hayatlarını ülkenin geleceği için feda eden 3 fidanı anmak için bir araya geldiklerini belirterek, bu 3 fidanın emperyalist güçler karşısında yiğitçe vermiş oldukları mücadelenin arkasında olduklarını vurguladı.

KAÇAROĞLU’NUN ANISI OKUNDU

Etkinlikte Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Altınova Şubesi Gençlik Kolları’nın hazırladığı Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan ve Hüseyin İnan’ın hayatları, son mektupları ve şiirleri okundu. 68’li yıllarda Dev-Genç mücadelesinde birlikte olan, Ankara’da Ulucanlar Merkez kapalı cezaevi ve Mamak Askeri cezaevinde birlikte yatan Kurtuluş hareketi kurucularından Mustafa Kemal Kaçaroğlu’nun ise Deniz Gezmiş ile yaşadığı son anısı da gençler tarafından okundu. Etkinlikte ayrıca 3 fidanın hayatını anlatan sinevizyon gösterimi de gerçekleştirildi. Daha sonra etkinlik müzik eşliğinde türkülerle devam etti. 

3 FİDAN ANILDI Haberine Yorum Yapınız