PARMAKLAR YARIŞTI

Adalet Meslek Yüksekokulları arasında yapılan ‘10.Ulusal Klavye Yarışması’na bu yıl Akdeniz Üniversitesi ev sahipliği yaptı.Parmanların yarıştığı yarışmada , Ankara Üniversitesi 1’nci oldu.


Akdeniz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Laboratuvarı’nda düzenlenen ‘10. Ulusal Klavye Yarışması’ dün gerçekleşti.4. Adalet MYO Sempozyumunun ardından, ikinci gün klavye yarışması, ödül töreni ve galayemeği gerçekleştirildi. Akdeniz Üniversitesi Adalet MYO Müdür Yardımcısı Aycan Demir, yarışmanın asıl amacının, Adalet MYO arasındaki kaynaşmayı sağlamak olduğunu söyledi.

BİRİNCİLİK ANKARA’NIN

Yarışmanın Türkiye çapında yapıldığını ifade eden Demir, bu yarışmanın aynı zamanda İntersteno-Türk ekibi tarafından düzenlendiğini belirtti.Antalya Akdeniz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Laboratuvarı’nda 10. ulusal klavye ferdi yarışı ve klavye grup yarışında, Ankara Üniversitesi’nden Deniz Gökalp birinci, Yalova Üniversitesi’nden Musa Çandır ikinci, Gaziantep Üniversitesi’nden Uğur Çelik üçüncü oldu. Öğrencilere, ödüllerini Adalet MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Kürşat Ersöz taktim etti.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Birinci olan öğrenciye laptop ve kupa, ikinci olan öğrenciye cep telefonu ve kupa, üçüncü olan öğrenciye ise tablet ve kupa verildi. Akdeniz Üniversitesi Adalet MYO olarak, her üniversiteye katılımlarından ötürü cam plaket taktim ettiler. Grup kategorisinde ise,  Gazi Üniversitesi birinci, Yalova Üniversitesi ikinci, Uşak Üniversitesi üçüncü oldu. Yarışmada gruplara, kupa taktim edildi.

PARMAKLAR YARIŞTI Haberine Yorum Yapınız