TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ ANLATILDI

Muratpaşa Belediyesi tarafından "Sosyal Demokrasi ve Türkiyemizin Geleceği" konulu sempozyum düzenlendi. Türkiye?nin geleceği siyasetçiler ve akademisyenlerin gözüyle anlatıldı.


‘Sosyal Demokrasi ve Türkiyemizin Geleceği’ konulu sempozyuma Eski Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP Genel Sekreteri Prof.Dr.Kamil Okyay Sındır, Diplomat ve Büyükelçi Ünal Çeviköz ve Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Tanju Tosun konuşmacı olarak katıldı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın da katıldığı ve Siyaset Sosyoloğu ve Akademisyen Doç. Dr. Serdar Taşçı’nın açılış konuşmasını yaptığı mini sempozyumda Türkiye’nin geleceği siyasetçiler ve akademisyenler gözüyle anlatıldı.

“AYDINLIK GELECEK”

Eski Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve SHP Genel BaşkanıMurat Karayalçın, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Türkiye’nin geleceği için 2015 seçimlerinde, önce Türkiye başlıklı programıyla Türkiye’nin parlak geleceğinin ve aydınlık geleceğinin çerçevesini çizdiğini söyledi. Karayalçın, “Cumhuriyet Halk Partisi 2015 seçimlerinde hem 7 Haziran’da, hemde 1 Kasım’da  gerçekten Türkiye için çok önem taşıyan, Türkiye’nin geleceğini parıl parıl aydınlatacak olan bir programı ortaya koymuştur” dedi.

MİNİ SEMPOZYUM

Karayalçın’ın konuşmasının ardından mini sempozyumun ikinci oturumu ise 'Uluslararası İlişkiler Açısından  Türkiye'nin Gerçekleri ve Sosyal Demokrasi' başlığıyla gerçekleştirildi. İkinci oturumun konuşmacıları ise Büyükelçi Çeviköz ve Prof. Dr. Tosun oldu.Üçüncü ve son oturumda ise CHP Genel Sekreteri Prof. Dr. Sındır, 'Dünya Değerleri ve Sosyal Demokrasinin Işığında Kurumların, Bilimin ve Gençlerin Bugünü ve Yarını' başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.

Elif Nur DALKIRAN 

TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ ANLATILDI Haberine Yorum Yapınız