Turizmden beklentiler konuşuldu

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Kültür ve Turizm Topluluğu tarafından ?Geleneksel Kariyer Günü? etkinliği kapsamında Nuri Özaltın anısına ?2017 Yılında Turizmden Beklentiler? adlı panel düzenlendi.Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Kültür ve Turizm Topluluğu tarafındanNuri Özaltın Konferans Salonu’nda düzenlenen panele Özaltın Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Nuri Özaltın’ın torunu olan Elif Özdemir, Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. BeykanÇizel, İATİ Konaklama Bölümü Direktörü Bahadır Gerçek, POYD Yönetim Kurulu Başkanı RİXOS Dowtown Genel Müdürü Etem Hakan Duran, Correfor Otelleri Yönetim İnsan Kaynakları Danışmanı Cengiz Murat Şah ve öğrenciler katıldı. 
‘BÜYÜK YATIRIMLARDA BULUNDU’
Panelde konuşan Nuri Özaltın’ın torunu Elif Özdemir,Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanlığı ve Kültür ve Turizm Topluluğu’na bu etkinliğin dedesi Nuri Özaltın adına yapıldığı için teşekkür etti. Dedesi Nuri Özaltın’ın, eski tabirle çantada yetişen başarılı bir müteahhit olduğunu söyleyen Özdemir, “Dedem, sınırlı imkanlarına rağmen, usta bir satranççı gibi ileriyi görüp, büyük hamlelerle Türkiye’nin geleceğini iyi okuyan işadamı oldu. Ülkemizin turizm potansiyelini gördüğü için büyük yatırımlarda bulundu. Bugün bütün hedefimiz, dedemin kurduğu bu yapıyı ve beraberinde gelen değerleri sonuna kadar taşımak ve ileri götürmektir” dedi. 
‘RUSLAR, GELİR KAPIMIZ’
Nuri Özaltın Anısına düzenlenen panele katılan, POYD Yönetim Kurulu Başkanı RİXOS Dowtown Genel Müdürü Etem Hakan Duran, 2017 yılındaki otelcilik perspektifi ve turizm beklentileri hakkında bilgi vererek,geçen seneninzor bir yıl olduğunu vurguladı. Duran, “En son dedik ki,  herhalde Türkiye’nin dibi delinir. Maalesef 15 Temmuz’da o da oldu. İnanılmaz bir şeyin içinden geçtik. Rusya’yla ciddi problemler yaşadık. Avrupa yine aynı şekilde. Geçen sene bizi ayakta tutan turizm oldu. İyi bir yıldı,ancak, çok beklentilerimizin olduğu yerde büyük kayıplar yaşadık. Rus turistler genelde Mayıs ayında geliyor, Eylül ayının ortasına kadar kalıyor. Üstelik pahalı sattığımız dönemde misafirler geliyor. Ruslar, bizim büyük gelir kapımız” diye konuştu.

Aydanur TURAN

Turizmden beklentiler konuşuldu Haberine Yorum Yapınız