FESTİVAL TADINDA 19 MAYIS

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla hazırlanan program Cumhuriyet Alanı Atatürk anıtına Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çelenginin sunulmasıyla başlayacak.


19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı saat 9:00’da Atatürk Parkında yapılacak  gençlik yürüyüşüyle başlayacak. Cumhuriyet meydanında saat 9:30’da , saygı duruşu ve İstiklal Marşı, çelenk sunumunun ardından 19 Mayıs Atatürk’ü  Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu,  tarafından  günün anlam ve önemini belirten konuşması, Badminton,Masa Tenisi, Geleneksel sokak oyunları, Dart,Mini Tenis, Şişme Canlı Langırt, Ayak Bilardosu ve Mini Golf Turnuvası, Gençlik Merkezi Resim Ve Ebru, Kaligrafi Atölye çalışmaları, Müzik Kulüpleri müzik dinletisinin gösterileriyle son bulacak.  

DOLU DOLU BAYRAM

19 Mayıs saat 10:00’da Cumhuriyet meydanından yapılacak  13.Uluslararası Gençlik Festivali gösterileri dans,spor koreografileriyle  keyifli anlar yaşanacak.16-21 Mayıs tarihlerinde ise, Serik’te 1.Uluslararası Serik Open Satranç Turnuvası yapılacak. Turnuvada derece alan sporculara madalya verilecek. Kent Konseyi’yle birlikte düzenlenecek 7’den 77’ye Bisiklet Turu, 21 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek. Saat 10.00’daAtatürk Parkı’ndan başlayacak tur Muratpaşa Kent Meydanı’nda sona erecek. Uğur Mumcu Stadı’nda hafta başı başlayan 2’nci Geleneksel Muratpaşa Belediyesi Genç Yetenekler Futbol Turnuvası ise 28 Mayıs Pazar sona erecek. ‘Samsundan Doğdu Güneş’ adıyla Oyak Spor Tesisleri’nde düzenlenen tenis turnuvasında dereceye giren sporculara madalyaları verilecek.

GENÇLER SPORLA BULUŞACAK

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası kutlamalarının gençlerin sporun yanında bir çok sosyal faaliyetlerle buluşacağını ve aynı zamanda birlik, beraberlik dayanışma ruhumuzu yine tüm dünyaya  sevgi, barış, mutluluk içinde haykıracaklarını belirtti. Hacıcaferoğlu,  Gençlik Haftası kutlamalarında yapılacak tüm faaliyetlere katılmaları için gençlere davette bulundu. 

FESTİVAL TADINDA 19 MAYIS Haberine Yorum Yapınız