7’DEN 77’YE BİSİKLET TURU

Antalya’ya bisiklet sürme bilincini yerleştirmek içinAntalya Kent Konseyi ve Antalya Muratpaşa Belediyesi destekleriyle ‘7’den 77’ye Bisiklet Turu’ etkinliği düzenlendi.


Bu yıl 20.si düzenlenen geleneksel ‘7’den 77’ye Bisiklet Turu’ yine bir çok katılımcıyla gerçekleştirildi. Bisikletini kapan etkinliğe koştu. Antalyayı bisiklet sürmeye teşvik etmek için Antalya Kent Konseyi ve Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin desteğiyle hazırlanan ‘7’den 77’ye Bisiklet Turu’ etkinliği dün sabah saatlerinde Antalya Atatürk parkından başladı. Muratpaşa Belediye’sinde son bulan etkinliğe katılım büyüktü. Aktivitenin katılımcıları adeta etkinliğin ismine uymuştu . 7’den 77’ye her yaştan katılımcı vardı. 

‘BİSİKLETE DEVAM’

Antalya Muratpaşa Belediye Başkan yardımcısı İbrahim Cephaneci doğasıyla, güneşiyle Dünyanın en güzel şehirlerinden birinde yaşadığımızı ve güzel Antalya’nın Motorlu taşıtlara teslim olmasını asla istemediklerini söyledi. Motorlu taşıtların egsoz ve çevre kirliliğinin doğaya zarar verdiğini belirtirken, tüm Antalya’lıları bisiklet  sürmeye davet etti.

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR

Cephaneci “Muratpaşa belediyesi olarak her zaman bisiklete binmenin daha yararlı olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Halkımızda bisiklet bilincini aşılamak için halkımıza bisiklet dağıtımları yaptık. 6 martta Atatürk’ün Antalya’ya geliş yıl dönümünde Muratpaşa Belediyesi olarak tüm personelimizle belediyeye bisiklet ile gittik. Bisiklete binmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Bisiklet sürmeye tam gaz devam. Bu güzel etkinliği düzenleyen Antalya Kent Konseyine ve belediye personeline teşekkür ederim.” dedi.

HAYDİ BİSİKLETE!

7’den 77’ye Bisiklet Turu etkinliğine Antalya Bisiklet Derneği Kurucu Başkan Yardımcısı Tuncay Özışık ve dernek üyeleri de katıldı.  Özışık, yeni bir dernek olduklarını ama antalya’nın bisiklet konulu ilk dernekleri olduklarını belirtirken “Misyonumuz Antalya’da bisiklet kültürünü yaygınlaştırmaktır. Tüm sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen bisiklet konulu etkinliklere dernek olarak destek vermeye çalışıyoruz” dedi.Düzenlenen aktiviteye Antalya Kent Konseyi, Antalya Muratpaşa Belediyesi, Antalya Bisiklet Derneği, Antalya bisiklet sevenler facebook sayfası üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılımlarıyla destek verdi. 

7’DEN 77’YE BİSİKLET TURU Haberine Yorum Yapınız