GAZETECİLER SERBEST

Antalya’da Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması’nın(FETÖ/PDY) medya ayağı oldukları iddiasıyla, tutuklanan ve aralarında gazetecilerinde olduğu 17 sanık hakim karşısına çıktı. Tutuklu gazetecilerden 2’si serbest bırakıldı.


Antalya’da Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması’nın(FETÖ/PDY) medya ayağı oldukları iddiasıyla, tutuklanan gazetecilerden Bizim Antalya Haber Sitesi sahibi Olgun Matur ve Zaman Gazetesi muhabiri Özkan Mayda tahliye edildi. Antalya Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, şüpheli Olgun Matur’un 17-25 Aralık sürecinden sonra sahibi olduğu haber sitesinde  FETÖ söylemlerini kullandığı, sosyal medya hesabından hükümeti hedef alan ve FETÖ’yü öven paylaşımlar da bulunduğuna yer verilmişti.

Baylock yok

Mahkemede, daha önce kullandığı hatta baylock izine rastlandığı iddia edilen Sıtkı Soydal için KOM daireden gelen son raporda baylock izine rastlanmadığı tespit edildi. CHP Konyaaltı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sıtkı Soydal içinse, yerel seçimler öncesinde diğer  gazeteler 1000-2000 arasında basılırken Antalya gazetesinin 10 bin adet basıldığı FETÖ tarafından finanse edildiği öne sürülmüştü. Gazetecilerin de aralarında bulunduğu  11’i tutuklu, 17 sanık hakim karşısına çıktı. Daha önce de tutuklu gazetecilerden Kenan Baş ve  Cihat Ünal serbest bırakılmıştı. 

GAZETECİLER SERBEST Haberine Yorum Yapınız