ÇEVRECİLER PANELDE

Çevre duyarlılığını artırmak ve çevrecilerin birbirleri ile kenetlenmesini sağlamak için yapılan panelde, Finike'de katledilen Aysin ve Ali Ulvi Büyüknohutçu çiftinin öldürülmesi konusu büyük yer tuttu.


Antalya Muratpaşa Belediyesi eski nikah salonunda çevreciler panel düzenledi. Çevre duyarlılığını artırmak ve çevrecilerin birbirleri ile kenetlenmesini sağlamak için yapılan panelde, Finike'de dağ evinde eşi Aysin Büyüknohutçu ile birlikte cinayete kurban giden Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun vahşice katledilmesi konusuna büyük yer verildi.

“TEK YUMRUK”

Açılış konuşmasını EGEÇEP’den Özer Akdemir’in yaptığı panelde Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşinin katledilmesi konusu konuşuldu. Üzgünlüklerini ve belki de bu konuda pişmanlıklarını dile getiren çevreciler birbirleriyle kenetlenmek durumunda olduklarını ve çevre katliamına katiyen izin verilmemesi için tek yumruk olarak devam edeceklerini söylediler.

“ACININ SEBEBİ”

EGEÇEP’den Özer Akdemir yaptığı konuşmada, toplanma nedenlerine aslında büyük bir acının sebebiyet verdiğini söyledi. Akdemir “Ailemizden iki kişiyi kaybettik. Yaşam mücadelesi, yaşam savunucusu dediğimiz mücadelede iki arkadaşımızı hunharca işlenmiş bir cinayet sonucu kaybettik. Yıllardır ekoloji mücadelesinde tabii yıllardır bu tür baskılar tahditler farklı şekilde baskılatılmaya çalışılıyordu. İlk kez finikede Ali ve Aysin büyüknohutçu ailesinin katledilmesi bizler açısından bir kırılma noktası” dedi.

“HAYATTA OLSALARDI”

Ekoloji mücadelesinde yılları deviren Özer Akdemir ekolojistlerin, yaşam savunucularının birbirleri ile yeterince dayanışma ve iletişim içinde olmamasının sonucu olabileceğini söyledi ve “Keşke hayatta olsalardı. Burada aramızda otursalardı ve başka konuları tartışıyor olsaydık. Ama şunu söylemeliyim, burda bulunan bütün arkadaşlarımızla bu katliamın arkasında kimler varsa bulacağız” diye konuştu.

YÜKSEK KATILIM

Yapılan panele ÇEKSAM, HDK Ekoloji Meclisi, EGEÇEP, MERÇED, KARDEF, Muğla Çevre Platformu, Kocaeli Çevre Savunması, Mersin Çevre Dostları Derneği, Yaşamın Dayanışması Yolcuları, A Platformu’ndan üyeler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

ÇEVRECİLER PANELDE Haberine Yorum Yapınız