BOOKİNG.COM YASAĞI BAŞLADI

Online rezervasyon portalıBooking.com'un Türkiye'deki faaliyetleri dün itibari ile durduruldu. TÜRSAB'ın haksız rekabetin önüne geçmek amacıyla açtığı davada Booking.com'a tedbiren durdurma kararı alınmıştı.


Mahkeme kararının ardından dün Booking.com üzerinden rezervasyon yapmak isteyenler, istedikleri tesise ulaşamadılar. Çünkü site üzerinden yapılan aramalarda sadece Türkiye ile ilgili olan tesislere ulaşım engellendi.  Hollanda menşeli olması nedeniyle Türkiye’deki faaliyetlerinin durdurulduğu yolundaki iddialara Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği(TÜRSAB) Genel Sekreteri Çetin Gürcün’den açıklama geldi. Gürcün, Booking.com’a davanın 2015 yılında açıldığını ve o tarihte Hollanda ile Türkiye ilişkilerinin lale gibi olduğunu açıkladı.  

Booking.com konu ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Karara karşı olduklarını ve mahkeme kararını temyize götüreceklerini açıklayan Booking. com yetkililerinin yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Bir elektronik ticaret ve teknoloji şirketi olarak, Türk müşterilerin tüm dünyadan konaklama karşılaştırma ve rezervasyon yapmalarını şeffaf ve kolay bir platformda sunarak pazarda sağlıklı bir rekabetin oluşmasını katkıda bulunuyoruz” ifadelerine yer verildi. 

Tülin KORKUTELMALIOĞLU 

BOOKİNG.COM YASAĞI BAŞLADI Haberine Yorum Yapınız