İKİNCİ BULUT DÖNEMİ BAŞLADI

Antalyaspor’un Seçimli Olağan Genel Kurulu, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde yapıldı. Kurula, eski başkan Ali Şafak Öztürk, başkan adayı Cihan Bulut’un yanı sıra Antalyaspor Dernek Başkanı, Vakıf Başkanı, üyeleri ve eski başkanlar katıldı. Tek liste ile seçime giren Bulut, oy birliği ile ikinci kez Antalyaspor Başkanlığını kazandı


Genel kurulda konuşan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyaspor’un ilk kez seçimli genel kurulunu kendi tesislerinde yapıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Türel, Antalyaspor’un tesisleşme sorunun çözülmesinin ardından ikinci hususun borç yönetimi olduğunun altını çizerek, "Antalyaspor’un yönetilemez bir borcu yok. Her kim çıkıp da felaket tellallığı yaparak, ‘Antalyaspor battı, batıyor, bitiyor biti’ diyorsa onlara buradan sesleniyorum; Hayal dünyasında geziyorlar. Antalyaspor’un başarısızlığından kimse medet ummasın, kendine ekmek çıkarmasın yoksa aç kalır" dedi. 


Antalyaspor’un dünyaya örnek olabilecek tesislere sahip olduğuna vurgu yapan Başkan Türel, “Antalyaspor’un içinde bulunduğu bu imkanlar Türkiye’de, Avrupa’da bir çok kulübe nasip olmamıştır. Bunu ben söylemiyorum, Antalyaspor’da futbol hayatını devam ettiren futbolcular, ziyaret eden teknik adamlar, federasyon yetkilileri, futbol otoriteleri söylüyor. Bu tesislerden dolayı ödül aldım. Antalyaspor hepimizin” diye konuştu.

"İKİ MESELEYİ DE ÇÖZECEĞİZ"
Antalyaspor’un tarihinde inişli çıkışlı grafikleri olduğunu hatırlatan Türel, "Bu futbolun güzelliğidir. Futbol istikrarlı bir çizgi gösterseydi, dikkat çekici ve keyifli olmayabilirdi. Futbol hatalar oyunudur. Futbolun bir hatalar oyunu olduğunu ve güzelliğe vesile olduğunu biliyorsak kulüplerin inişli çıkışlı grafik göstermesi doğaldır. Her başarıda olduğu gibi başarısızlıklar da gelir geçer. Kalıcı olan, kulübümüzün sağlıklı yapıya kavuşmasıdır. Antalyaspor’un en büyük eksikliği tesisleşmesini tam olarak bitirememesiydi. İlk dönem başlattığım tesis projesini, ikinci dönem de yeniden seçilince öncelik verdik. Antalyaspor’a tesis yaparak en büyük katkıyı sağlayacağımı ilettim, onun dışındaki sorunları başkanların çözmesini dile getirdim. Antalyaspor’un onursal başkanıyım, nasıl tesisleşmeyi çözdüysek, bu iki meseleyi çözmek için gayretimi ortaya koyuyorum” ifadelerini kullandı.

"Hayal dünyasında geziyorlar"
Antalyaspor’da tesisleşme sorununun çözülmesinin ardından ikinci hususun borç yönetimi olduğunun altını çizen Türel, “Antalyaspor’un yönetilemez bir borcu yok. Her kim çıkıp da felaket tellallığı yaparak, ‘Antalyaspor battı batıyor, bitiyor biti’ diyorsa onlara buradan sesleniyorum, 'Hayal dünyasında geziyorlar’ Antalyaspor’un başarısızlığından kimse medet ummasın, kendine ekmek çıkarmasın yoksa aç kalır” şeklinde konuştu.

SAHİPSİZ KALIR DİYE DÜŞÜNMEDİM
Türkiye’de sağlıklı alt yapısı ve sabit geliri olan çok az kulüp olduğunu dile getiren Antalya Başkan Türel, “Bir kısmı gerçekten adı büyük olan kulüpler batağın eşiğindedir. Biz neden endişe ediyoruz. Antalyaspor’da yönetim krizleri olabilir. Futbol kulübünün başkanlığını yapmak kolay değildir. Bu krizler her zaman olabilir. Kulübün sağlam ayaklar üstünde durması sağlanmaya başlanmıştır. Endişeye gerek yoktur. Hiçbir zaman Antalyaspor, sahipsiz kalır, batağa gider diye düşünmedim. Antalyaspor’un geleceği ne olacak diye endişeye kapılmadım. Kulübümüzün geleceğe sağlam yürüyen bir yapılanmasının yanında eksiklikleri var ama bu yapılanma da başladı. Bu yürüyüş devam etmektedir. ‘Antalyaspor sahipsiz kalmaz’ dedim ve zaman beni haklı çıkardı” dedi.

200 MİLYONLUK BORÇ
Antalyaspor’un ikinci önemli sorununun borç yönetimi olduğunun altını çizen Menderes Türel, “Borç yönetimi meselesini de ele alıp Antalyaspor’un üzerinden bu yükün de kaldırılması halinde geleceğine sağlam adımlarla yürüyecektir. Antalyaspor’un yaklaşık 200 milyon civarında borcu varsa bunun belirli yapılandırma içinde rahatlıkla önümüzdeki 5-6 senelik süreç içinde sıfırlayacağız. Şimdi ben bu işle meşgulüm. Benim öncelikli görevimin borcu sıfırlamaktan ibaret olduğunu unutmasınlar. Futbol kulüpleri artık televizyon naklen gelirleri, finans gelirleri, federasyon gelirleriyle kendi yağında kavruluyorlar. İşte Başakşehir en tepede. Hiçbir desteği yok, reklam geliri, forma. Futbolcu satarak, federasyon gelirleriyle bu çarkı çeviriyor. Borç yönetiminde bizzat kendi bilgilenmem kaydıyla Antalyaspor, borcunu sıfırlarsa bundan sonra havada karada sırtını yere getiremezler” ifadelerine yer verdi.

Antalyaspor’un gelecekte yetiştirdiği futbolcuları dünya çapında pazarlayarak, borçsuz marka değeri yüksek bir kulüp olacağını ifade eden Türel, “Ali Şafak Öztürk, görevi teslim edecek. Antalyaspor’da tarihinde en büyük başarıyı yakalayan bir kişi olarak yerini aldı. Ama başkan seni de geçecekler, Antalyaspor bunu hak ediyor. Antalyaspor olarak artık çok büyük hedeflere yelken açabilecek seviyeye geldik. Antalya’da finallerin yapılabileceği bir stadımız var” dedi.

Antalyaspor Onursal Başkanı Menderes Türel, Antalyaspor’un ele ele, omuz omuza yürüyerek bugünlere geldiğini, bundan sonra da böyle devam ederek başarının yakalanacağını sözlerine ekledi. Konuşmasının ardından Menderes Türel’e, eski başkan Ali Şafak Öztürk ve yeni başkan adayı Cihan Bulut tarafından ismi yazılı olan milli takım forması ve plaket takdim edildi. Türel’in konuşmasının ardından Ali Şafak Öztürk yönetiminin gelir ve gider faaliyetlerinin okunmasıyla kurul devam etti.

Genel kurulda tek aday olan Cihan Bulut’un yönetim kurulu 3 yıllığına kabul edildi. Bulut yönetiminde, Nihar Ünal, Şefik Öz, Haldun Kilit, Erhan Erdem, Prof.Dr. Ömer Özkan, Prof. Dr. Cumhur Arıcı, Prof.Dr. Mustafa Özdoğan, Sezgin Özer, Şükrü Ülker, Ali Kuş, Ahmet Öztürk, Yıldıray Karaer, Mustafa Vıcır, Uğur Altun, Ramazan Karrabulut, Ziya Erbaş, Yaşar Döngel, Güray Kanan yer aldı. Listede en dikkat çekici isim ise Türkiye'nin ve Akdeniz Üniversitesi'nde ismini dünyaya yaptığı çift kol ve yüz nakilleriyle ismini duyuran Prof. Dr. Ömer Özkan'ın yer alması oldu.

"YİĞİT DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKAR"
Antalyaspor başkanlığına seçilen Cihan Bulut yaptığı konuşmasında, eski başkanlardan destek vermesi çağrısında bulundu. İyi günde kötü günde camiada birlik ve bütünlük isteyen Bulut, "Yiğit düştüğü yerden kalkar. Antalyasporumuz çok güzel yerlerde olacak. Sportif başarı da yakalanacak. Güçlü kadromuz var. Dünya yıldızı futbolcularımız var. iyi günlerin bizi beklediğine samimiyetle inanıyoruz. Antalya turizm, tarım şehri, bu şehrin kıymetini bildiğinizi biliyorum. Benim için dün dünde kaldı cancağızım bugün yeni şeyler söylemek lazım. Yarın hep beraber el ele kol kola Antalyaspor için neler yapabileceğimizi birlikte projelendirelim. Biz kavga içerisinde olmayacağız ama bize yapılan olursa da cevabını vereceğiz“ dedi. İHA

İKİNCİ BULUT DÖNEMİ BAŞLADI Haberine Yorum Yapınız