BAŞARILI ÇOCUKLARA TATİL

“Başarılı öğrenciye tatil iyi gelecek” projesi hakkında konuşan Başkan Türel, “Projeyi Türkiye’de ilk defa uygulamaya koyan, Antalya Büyükşehir Belediyesi’dir” dedi


Antalya Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim İl Müdürlüğü, AKTOB ve ALTİD iş birliği ile 4’üncü kez “Başarılı öğrenciye tatil iyi gelecek” projesi için protokol imzalandı. Proje kapsamında 768 öğrenci ve aileleriyle birlikte toplamda iki bin 304 kişi beş yıldızlı otellerde ağırlanacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, her sömestr tatilinden önce “Başarılı öğrenciye tatil iyi gelecek” projesi için geleneksel protokol imzaladıklarını kaydederek, projenin ilerleyen süreçlerde de devam edeceğini ifade etti. Başkan Türel, projenin okul birincisi olan öğrencilerin motive olmasının yanında gelecekteki eğitim hayatlarına bağlanmalarına da sebep olacağını vurguladı.

“TÜRKİYE’DE İLK”

Başkan Türel, “Projeyi Türkiye’de ilk defa uygulamaya koyan, Antalya Büyükşehir Belediyesi’dir.  Her yıl yaklaşık iki binin üzerindeki okulumuzun okul birincisi öğrencilerini aileleriyle birlikte üç günlük bir tatile gönderiyoruz. Bu çocukların önemli bir kısmı hayatında ilk kez beş yıldızlı bir otelde tatil yapma imkanı buluyor. O kardeşlerimizin bana yazdığı mektupları biriktiriyorum. Mektupları okuduğunuzda, kendinizi gözyaşlarından alıkoyamıyorsunuz” dedi. Beş bin öğrenciye burs verdiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Türel, burs desteğini 10 bin öğrenciye çıkarttıklarını ifade etti.

“TURİZMİN SOSYAL YÖNÜ”

Turizmde yakaladıkları başarı hikayesinde Antalya’nın Türkiye’den dünyaya açılan yüzleri olduğunun altını çizen AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, “Biz hep turizmi ekonomik boyutunu konuşuyoruz. Ancak Antalya’nın ve Türkiye turizminin bir de sosyal yönü var. Turizmin sosyal olarak çok büyük bir katkısı var. Son üç yılda Büyükşehir Belediyesi ile turizmin sosyal yönünü ön plana çıkarttık. Bizim amacımız turizmin sadece ekonomik bir sektör değil, aynı zamanda sosyal yönünün de çok güçlü olduğu bir sektör olduğunu ön plana çıkartıyoruz” diye konuştu.  Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ise proje kapsamında 768 öğrenci ve ailelerinin destek alacağını belirterek, projeyi öğrencilerin motivasyonunu arttırıcı bir çalışma olarak gördüklerini söyledi.

Arife Vural /Gündem Haber 

BAŞARILI ÇOCUKLARA TATİL Haberine Yorum Yapınız