KURUL FARK ATTI

Antalya Konfeksiyoncular ve Butikçiler Odası Olağan Genel Kurul toplantısı dün yapıldı. Mevcut Başkan Yusuf Kurul, Rakibi Şeref Tüfekli ‘ye karşı açık ara farkla yeniden başkan oldu


Antalya Konfeksiyoncular ve Butikçiler Odası Olağan Genel Kurul’u dün AESOB salonunda yapıldı. Mevcut başkan Yusuf Kurul 125 oy farkla yeniden Antalya Konfeksiyoncular ve Butikçiler Odası Başkanı oldu. Genel Kurul da konuşan Ticaret İl Müdürü Seval Dizerkonca, “Ben Yusuf Başkanı bir yıldır tanıyorum. Yaptığı çalışmaları görünce Konfeksiyoncular ve Butikçiler Odası’nın başkanı olması beni mutlu etti. Aslında çok şaşırdım, odaların ismini Ticaret İl Müdürü olduğumda öğrendim. Sizler bir kadının geldiğinde çok mutlu olduğu yerlere sahipsiniz. Konfeksiyon ve butik bizim geleneğimiz. Alışveriş Merkezlerinin sizi etkilediğini düşünmüyorum çünkü ben kendim bile konfeksiyonculardan butiklerden alışveriş yapan bir insanım. Daha çok zevk alıyorum çünkü sizler bizlerdensiniz” dedi.

“BU ODANIN KURUCUSUYUM”

Antalya Konfeksiyoncular ve Butikçiler Odası Başkanı Yusuf Kurul, “Ben bu odanın kurucusuyum. Biz bu hizmetleri gücümüzün yettiği kadar yapmaya çalışıyoruz, gerçekten inanarak yapıyoruz. Bu mesleği çok seviyorum. Biz bu odayı kurduğumuz zaman bir sandalyemiz, masamız dahi yoktu. Kendi yönetim kurulu üyelerimizden topladığımız paralarla bir yer tuttuk ve odamızı son haline getirdik. Amacımız arkadaşlarımızın sorunlarını çözebilmektir” dedi.

“BU İŞ SEVDA İŞİ”

“İki yıl önceye kadar ne ben ne de yönetim kurulu arkadaşlarım beş kuruş para almadık” diyen Başkan Yusuf Kurul, “Bu iş sevda işi. Birkaç yıldır İzmir Fuarına gidiyoruz gitmek isteyenlere de mesaj atıyoruz ve ücretsiz bir şekilde götürüyoruz. Bu yıl da maddi imkanlar el verirse gitmeyi düşünüyoruz. Esnafımız için birçok yerlerle sponsorluk sözleşmesi imzaladık. Hastane ve Bankalarda geçerli indirimler var. Zaman çok kısıtlı, çoğunluğu bile zor sağladık. Herkese çok teşekkür ediyorum dükkanları kapattınız geldiniz. Bu kongrenin odamıza, Antalya’mıza hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

“GENÇ VE DİNAMİK EKİBİMİZ VAR”

Başkan adayı Şeref Tüfekli, “Seçim çalışmalarım süresince, siz değerli üyelerimize projelerimizi gösterdik. Genç ve dinamik ekibimizle oda yönetimine talibiz. Projelerimizi gösteremediğimiz, yanına gidemediğimiz diğer üyelerden de özür dileriz. Seçimimizin odamıza hayırlı olmasını dilerim” ifadesini kullandı.

Adayların kendilerini tanıtma ve yapacakları çalışmaları anlatmalarından seçimlere geçildi. 313 üyenin oy kullandığı Genel Kurulda mevcut Başkan Yusuf Kurul 214, diğer Başkan Adayı Şeref Tüfekli 89 oy aldı. Bu sonuçla Yusuf Kurul yeniden Oda Başkanı oldu. Başkan Yusuf Kurul tebrikleri kabul ettikten sonra genel kurul sona erdi.  Kadir DEMİREL / GÜNDEM HABER

KURUL FARK ATTI Haberine Yorum Yapınız