ALKIŞLAR BÜYÜKŞEHİR’E!

Gazetemizde yöresel rezalet başlığı ile yayınlanan haberlerin ardından, festival - kermes adı altında düzenlenen organizasyonları Konyaaltı ve Muratpaşa Belediyeleri iptal ederken, bu kez de Büyükşehir Belediyesi ‘Malatya Günleri’ne izin verdi. Malatya Günleri’nden Antalya Malatyalılar Derneği’nin haberi olmaması ise şaşkınlık yarattı


 

 

Antalya halkının ve basının günlerdir dillendirdiği yöresel festival veya kermes adı altında düzenlenen rezalete Büyükşehir Belediyesi de eklendi. Gazetemizde de yer bulan kimin düzenlediği, ne sattığı belli olmayan ürünlerin yer aldığı bu organizasyonlara daha çok Muratpaşa ve Konyaaltı Belediyeleri tarafından izin veriliyordu. Haberlerin ardından her iki belediye de sağduyulu adımlar atarak mevcut festivalleri iptal ederken, bir daha da bu tür organizasyon düzenlemeyeceklerini açıkladılar.  Gazeteci Ali Buldu, VTV’de haber sonrası yorumunda, burada satılan ürünlerin son kullanma tarihlerinin geldiğini, ayrıca özellikle yiyecek ürünlerin çok pahalı olduğunu söylemişti. Antalya’da yöresel etkinliklerin sona erdiği düşünülürken, bu kez de Büyükşehir Belediyesi Selekler Çarşısı’nın yanındaki Serdengeçti Parkı, “Malatya Günleri” isimli organizasyona tahsis edildi. Antalya Malatyalılar Dernek Başkanı Nüvit Ateş, festivalle ilgilerinin olmadığını söyledi. Başkan Ateş, “Bize daha önce bu tarz çok teklif geldi ancak biz hiç birini kabul etmedik. Bizim konu ile alakamız yok. Kimse bizim adımızı kullanmasın. Derneğimizin adı kullanılırsa, yasal yönden gerekeni yaparız” dedi. 

“BAKAN BİLE BİLİYOR”

Festival organizasyonunu yapan Ahmet Tunç ise dernek adına yapmadıklarını kabul ederek, “Biz dernek adına yapmıyoruz. Ben Güzelyurtluyum bizim bir camimiz var. Biz bu festivali cami yararına yapıyoruz. Bizim yaptığımız programı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi bile biliyor. Biz onunla geldik izin aldık. Biz yoldan geçen birisi değiliz. Bizim belediyede bütün iletişim bilgilerimiz var. Dernek başkanını da ziyaret ettik ve biz böyle bir etkinlik yapmak istediğimizi söyledik. Burada ne kadar yerel gazete varsa onlara ilan verelim diye çalışıyoruz. Gittiğimiz yerde herkese faydamız olsun. İznimizi aldık. Bizimle kimin uğraştığını çözmeye çalışıyorum.  Bizim yaptığımız program gibi Antalya’da 10 tane festival var” ifadelerini kullandı.  

İZİN VAR, BİLGİ YOK

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Muharrem Kavurkacı, “Benim konu ile ilgili bilgi vermem doğru değil. Bilgiyi basındaki arkadaşlardan alırsanız daha iyi olur. İzinleri ben veriyorum. Ancak belediye ile ilgili bütün bilgileri basın dairesi veriyor. Bilgi vermem doğru değil. Benim bilgi vermem yanlış olur” şeklinde konuştu. Böylece Serdengeçti Parkı’nın kime tahsis edildiği anlaşılamadı.

YAPRAK ÖZER /GÜNDEM ÖZEL HABER 

ALKIŞLAR BÜYÜKŞEHİR’E! Haberine Yorum Yapınız