TARİH YENİDEN YAZILIYOR

Türkiye KAMU-SEN Antalya İl Temsilciği, Afrin Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerler için basın açıklaması yaparak dua okudular. İl Temsilcisi Danabaşoğlu, “Mehmetçik cephede, Türk milletinin kaderini yeniden yazmakta” dediGünleridir Mehmetçiğin mücadele ettiği ve bir çok şehit verdiğimiz Afrin Zeytin Dalı Harekatı’na bir destekte Türkiye KAMU-SEN Antalya İl Temsilciliğinden geldi. Şehit olan ve yaralı askerlere destek olmak için Antalya Defterdarlığı’nın önünde basın açıklaması yapan Türkiye KAMU-SEN Antalya İl Temsilciği üyeleri ve vatandaşlar, Mehmetçik için dua okudular. Basın açıklamasında konuşan Türkiye KAMU-SEN Antalya İl Temsilcisi Yılmaz Danabaşoğlu, “Bugün Mehmetçik cephede, Türk milletinin kaderini yeniden yazmakta, bu topraklar üzerinde yeşerecek fidanlar için gövdelerini Amerikan roketlerine, Alman anti tank füzelerine, Fransız mayınlarına siper etmektedir. Teröristlerin ellerindeki silahlara baktığımızda, düşmanın kim olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.
“YEDİ DÜVELE YETERİZ”
Hepimiz birer Mehmetçiğiz ifadelerini kullanan İl Temsilcisi Danabaşoğlu, “Şundan eminiz ki, Allah’ın izni ile biz bu oyunu bozacak, bu kuşatmayı yaracak, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya, ensemizde boza pişirmeye, bizlere bedel ödetmeye çalışanlara hadlerini bildireceğiz. Hepimiz birer Mehmet’iz, birer askeriz, bütün hainlere, yedi düvele yeteriz. Birkaç çapulcuyu maşa olarak kullanıp, Türk’e diz çöktüreceklerini sananlar bilsin ki, her bir askerimizin kalbinde 80 milyon yürek atıyor” şeklinde konuştu. 
“VERECEK TOPRAĞIMIZ YOK”
Türk'e kefen biçenin ölümü korkunç olacaktır diyen Türkiye Kamu-Sen Antalya İl Temsilcisi Yılmaz Danabaşoğlu, “Binlerce yıldır, varlık mücadelesi içinde vurula vurula, kırıla kırıla, eksile eksile bugünlere gelmiş, tarifsiz acılar çekerek, hesapsız bedeller ödeyerek bu toprakları yurt tutmuş bir milletin evlatlarıyız. Bu yolda yurdu yaşatmak için can veren, gelmiş geçmiş bütün kahramanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Bilinsin ki, bundan sonra kimseye verilecek bir karış toprağımız yok. Ölmek var, dönmek yok. Allah var, gam yok. Bilinsin ki, bedeli ne olursa olsun Afrin, emperyalistlere mezar olacak” diye konuştu. 
“GÖZYAŞLARI DİNSİN”
Devlet büyüklerinin alacakları her kararın yanında olacaklarını söyleyen Danabaşoğlu, “ Mazlumların gözyaşları dinsin, dostlar sevinsin, alçaklar korksun, hainler kaçacak delik arasın, düşman karalar bağlasın. Tüm dünya bu sözümüzü duysun, düşmanlar ayağını denk alsın. Türk milleti bugün 80 milyon tek yürek, tek bilek kahraman Mehmetçikle birlikte Afrin’e yürümeye hazırdır. Bugün 80 milyon seve seve şehadet şerbetini içmeye hazırdır. Biz, askeriyle, milletiyle bir ve bütün olarak Devletimizin ve devlet büyüklerimizin yanında, alacakları her kararın sonuna kadar arkasındayız” dedi. Yaprak ÖZER/GÜNDEM HABER

TARİH YENİDEN YAZILIYOR Haberine Yorum Yapınız