HIZLI TREN MÜJDESİ

AK Parti Antalya 6. Olağan İl Kongresi’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'yı yüksek hızlı tren ve hızlı tren hatlarıyla İstanbul, İzmir, Ankara ve ülkemizin dört bir yanına bağlayacaklarını vurgulayarak, bununla ilgili projelerimizde son aşamasına gelindiğini kaydetti


 

AK Parti Antalya 6. Olağan İl Kongresi Meltem’de bulunan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal'ın yanı sıra bölge milletvekilleri ile partililer katıldı. 672 delegeden, 509’unun kullandığı oyun hepsi geçerli sayıldı. Tek listeyle gidilen seçimde avukat İbrahim Ethem Taş, AK Parti İl Başkanı oldu. Kongrede konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iman gibi millete hizmet etmenin de nasip işi olduğunu belirterek, “Biz vatanımızı da milletimizi de büyük bir tutkuyla seviyoruz. Biz makam, mevki, rütbe, paye düşkünü değiliz, biz insanımıza sevdalıyız. Biz milletimize, ülkemize aşığız. Biz vatanımızın her bir karış toprağına, onun üzerinde kurulmuş olan şehirlerimize tutkuyla bağlıyız. Biz 81 vilayetimizin tamamına hizmet etmek, onları büyütmek, huzura, güvenliğe, refaha kavuşturmak, imar ve inşa etmek için yollardayız” şeklinde konuştu.

“HİZMETTEN YORULMUYORUZ”

Antalya'ya hizmet etmekten ‘Yorulmuyor, yüksünmüyoruz’ diyen Recep Tayyip Erdoğan, bu anlayışla geride kalan 15 yılda Antalya'ya 31 milyar liralık yatırım yaptıklarını dile getirdi. Eğitimde 9 bin yeni derslik inşa ettiklerini, 10 bin 207 yatak kapasiteli yükseköğrenim yurtları yaptıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl Gazipaşa'da 500 kişilik, gelecek 3 yıl içinde de il genelinde toplamda 4 bin kişilik yükseköğrenim yurdunu Antalya'ya kazandıracaklarını bildirdi. Sporda 33 bin seyirci kapasiteli Antalya Stadyumu ile 10 bin seyirci kapasiteli spor salonunu gençlerin ve sporseverlerin hizmetine sunduklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bundan önce burada CHP'nin belediyesi yok muydu? Niye böyle bir salon yapmadı? Stadı bile yaptırmıyordu, elinden gelse onu da yaptırmayacaktı ama gücü yetmedi” ifadesini kullandı.

“ANTALYA’YA HIZLI TREN”

Antalya'yı yüksek hızlı tren ve hızlı tren hatlarıyla İstanbul, İzmir, Ankara ve ülkemizin dört bir yanına bağlayacaklarını vurgulayan Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Bununla ilgili projelerimizde son aşamasına gelindi. Antalya Havalimanı'nı iç ve dış hatlar terminal binasını büyüterek, yıllık 35 milyon yolcu kapasitesine ulaştırdık. İkinci bir havalimanı olarak Gazipaşa Havalimanı'nı Antalya'ya kazandırdık. Üçüncü havalimanı için de şu anda kolları sıvadık. 4 milyon yolcu kapasitesi ve 850 milyon lira yatırım bedeli olan Batı Antalya Havalimanı'nı 2022 yılına kadar tamamlayıp hizmetinize sunmayı hedefliyoruz. Kaş ve Alanya yat limanlarını hizmete açtık. Demre ve Gazipaşa yat limanlarının yapımı da sürüyor. Turizmimizin adeta başkenti olan Antalya için ayrıca Demre'de bir kruvaziyer limanı da yapmayı planlıyoruz. 2016'nın Antalya turizmi için 15 Temmuz darbe girişimi, bölgede yaşanan sıkıntılar gibi nedenlerle beklentilerin altında geçti. Hamdolsun 2017'de turist sayısı, 2016'ya oranla yüzde 57'lik artışla 10,5 milyona çıktı. İnşallah Antalya için bu yılki turist hedefimiz 14 milyon. Bunu yakalayacağız.”

“HİZMET ETMEK ONUR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise “Cumhurbaşkanımızı, bu kardeşliği, bu gönül birliğini bu birlik beraberliği özlemişiz. Bu birlik ve beraberlik için teşekkürlerimi arz ediyorum. Bugün Antalya'da bu birliğin, Türkiye'nin milli birlik ve beraberliğinin çakıl taşı, çimentosu Cumhurbaşkanımız ve sizler varsınız. Cumhurun başı ve cumhurun kendisi yani siz, Allah rızası için burada olan güzel insanlar, bayrağımızı düşürmeyenler, bayrağımızı dalgalandıran sizlersiniz. Çanakkale'de siz vardınız, Kıbrıs'ta siz vardınız, Afrin'de siz varsınız. Sizin gibi büyük bir millete hizmet etmek onurdur, gururdur. Biz sadece sizin emanetinize şerefli bir şekilde sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bu saatten sonra bizim için en büyük makam sizlerin gönlündeki makamdır. Bize hizmet aşkını öğreten Allah'ıma hamdolsun. Bize bu imkanı verdiğiniz için hepinize teşekkürler. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

TAŞ’IN LİSTESİ

İbrahim Ethem Taş’ın listesi şu isimlerden oluştu: “Abdullah Acar, Adnan Saraç, Ahmet Yıldız, Ali Bulut, Ali Yılmaz, Atila Demirez, Ayhan Ateş, Berkant Yavluz, Betül Demirok, Bilal Akyol, Bilal Artan,Ebubekir Avşar, Eda Yaldız Çetinkaya, Emin Madenci, Fatih Kabadayı, Fatma Ocak, Fazilet Demir, Fethullah Akçakoca, Filiz Kaplan, Gökhan Özcan, Hacer Okudan, Halil Oya, Hüseyin Okudan, İbrahim Yavuz, Kasım Birol Yılgın, Mahmut Boztepe, Mehmet Çetinkaya, Mehmet Kocabaş, Mehmet Sevim, Mehmet Uysal, Mesut Topçu, Muammer Ak, Mukadder Yılmaz, Mustafa Atılgan, Mustafa Çilingiroğlu, Sadık Polat, Seda Abca, Sema Aktaş, Şeyma Hayyar Türker, Talet Doğan, Tuğrul Pirimoğlu, Varol Astarcıoğlu, Yadigar Akça, Yasin Anzerli, Yılmaz Katı, Yusuf Mayıslar, Yüksel Yüce, Zekeriya Tonoğlu, Zihni Kilit.” Figen ACAR/ GÜNDEM HABER

HIZLI TREN MÜJDESİ Haberine Yorum Yapınız