GİRİTLİ KADINLARDAN KÜLTÜR TURU

Antalya Giritliler Derneği kadın üyeleri, tarihi Perge Antik Kenti ile Aspendos Tiyatrosu’na gezi düzenlendi. Rehber Arif Aldemir öncülüğünde organize edilen gezide, Giritli kadınlara eserlerin tarihçeleri anlatıldı


 

Antalya Giritliler Derneği tarafından tarihi Perge Antik Kenti ve Aspendos Tiyatrosu’na gezi düzenlendi. Antalya Giritliler Derneği eski Yönetim Kurulu Üyesi, Akdeniz Üniversitesi eski öğretim görevlisi rehber Arif Aldemir tarafından düzenlenen gezide, tarihi yerler anlatıldı. Kadınlar Günü nedeniyle dernek üyesi kadınlara bir jest yapmak istediğini belirten Aldemir, “Maalesef dünyanın bir ucundan gelip ziyaret edilen bu tarihi yerlerimizi, Antalya’da yaşamasına rağmen görmeyenler var. Bende Giritli kadınlarımıza Dünya Kadınlar Günü’nde böyle bir organizasyon yapmak istedim” dedi. Kadınlara dernek yönetimi tarafından çiçek verilirken, Muratpaşa Belediyesi de, Giritli kadınlara al yazma hediye etti.

Bu geziden duydukları memnuniyeti dile getiren Giritli kadınlar, “İçimizde burayı görmeyenler bile vardı. Bu etkinliği düzenleyen, emeği geçen başta Arif Aldemir olmak üzere herkese teşekkür ederiz“ dediler. Giritli kadınlara Dernek Genel Sekreteri Emine Akmanoğlu ile Yönetim Kurulu Üyesi Cemile Gülseverler’de eşlik etti.

SEYHAN KUTMAN/GÜNDEM HABER

GİRİTLİ KADINLARDAN KÜLTÜR TURU Haberine Yorum Yapınız