AKDENİZ PANDEMİ

18.09.2020
505
A+
A-

TÜMBELSEN Antalya Şube Başkanlığı olarak Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı tarafından hibelendirilen Akdeniz Pandemi adlı proje ile hiçbir hazırlıkları ve daha önce pandemi sürecinde uzun süreli çalışmaya yönelik bir deneyimleri olmayan çalışanların bu süreçte sağlık, sosyal ve psikolojik olarak yaşadıkları sorunlar ve bunlarla baş etme beceri ve pratiklerinin neler olduğunu ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz.

Pandemi sürecini iyi yöneten iller arasında Antalya ilk sırada gelmektedir. İyi örneklerin kayıt altına alınması ve yaygınlaştırılması bu anlamda değerlidir. Yerel yönetimlerin öngörüleri ve başarılı uygulamaları ülke genelinde ses getirmiştir.

Yerel yönetimlerin kesintisiz devam etmesi gereken hizmetlerinin planlaması yapılırken, hizmeti üreten çalışanların hak ve karşılaşabilecekleri sorun/kriz durumlarının da düşünülmesi ve bunun çalışanların temsilcisi sendikalar ile paylaşılması önem arz etmektedir.

Batı Akdeniz Bölgesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi ve merkezde Muratpaşa (Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi), Konyaaltı, İbradı, Döşemealtı ilçe belediyelerinde yerelde hizmet sunan zabıta, sağlık, itfaiye, sosyal hizmet çalışanları doğrudan ve onların aileleri başta olmak üzere bu illerde yaşayan ve belediyeden hizmet alan kişiler ile ülke genelindeki diğer belediyeler dolaylı olarak etkilenecektir.

Çalışma sonucunda ortaya çıkacak rapor ve kayıtlar ilgili Bakanlıklara sunularak belediye çalışanlarının pandemi sürecinde yaşadıkları anlatılacak ve bundan sonraki süreçte ülke genelinde oluşturulacak pandemi politikasına kaynaklık etmesi beklenmektedir.

REKLAM ALANI
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.