AKSU’DA HASTANE İHALESİ YENİLENECEK

AKSU’DA HASTANE  İHALESİ YENİLENECEK
REKLAM ALANI
08.08.2019
81
A+
A-

 

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, daha önce ihalesi yapılan ve çalışmaları başladıktan sonra döviz kurundaki aşırı yükseliş nedeniyle sözleşmesi iptal edilen Devlet Hastanesi için yeniden bir ihale yapılacağının müjdesini verdi

Aksu’da olmazsa olmazlarından birinin de Devlet Hastanesi olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Halil Şahin, “Hastane için yıllardır beklenti içindeyiz. Polikliniğimizi daha ilk yılımızda yaptık. Bu biraz rahatlatsa da tabi asıl hedefimiz Devlet Hastanesi’ydi. Bunun da ihalesi yapılmış ve de çalışmalara başlanılmıştı. Ancak dövizdeki dalgalanmalardan dolayı inşaat maliyetlerinin yükselmesiyle birlikte, firma da zararının karşılanması için ek protokol yapmak istedi. Ya da sözleşmemi iptal edin dedi. Böylelikle sözleşme iptal edildi ve yeniden ihale yapılacak. 200 milyonu geçen bir yatırım. Bu çok büyük bir rakam. 300 yataklı bir hastane. Öyle kolay bir iş değil. Bununla ilgili de sözü aldık ve en kısa sürede de ihale yenilenecek” dedi.

ANKARA’YA ÇIKARMA YAPILDI

Devlet Hastanesi, Hükümet Konağı ve Spor Kompleksi gibi büyük projelerinin olduğunu hatırlatan Şahin, “Bunlar içinde geçtiğimiz günlerde Ankara’ya gittik ve Sağlık Bakanımız, Çevre ve Şehircilik Bakanımız ile Ulaştırma Bakanımızla görüşmeler yaptık. Bu sırada bize Antalya Milletvekillerimiz ile Aksu İlçe Başkanımız da eşlik etti. Toplantılar yaptık. Aksu ile ilgili sıkıntıları ve beklentileri dile getirdik. Özellikle Hükümet Konağı ve Kent Meydanı’yla ilgili aciliyeti dile getirdik. Daha önceden ihaleler yapıldı ama bir türlü başlanamadı. Tabi bunda son dönemde uygulanan tasarruf tedbirlerinin de etkisi oldu” diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü:

HÜKÜMET KONAĞI GELİYOR

“Seçimlerden önce 80 hükümet konağı ihalesi yapıldı, ancak imzaları atılmamıştı. 14’ü tekrardan ihale yapıldı ve gerisi beklesin denildi ve bu 14’ün içinde Aksu da var. Son imzalar da atıldı. Şu anda da Aksu’da müteahhit çalışmalarına başlamış durumda. En kısa sürede Hükümet Konağı ve Kent Meydanımıza da kavuşacağız. Bakın şu an Aksu’da tören bile yapacak olsak, bir meydanımız yok. Bu da en önemli icraatlarımızdan biri olacak.  Ayrıca 35 dönümlük tahsisini aldığımız Spor Kompleksi Projemiz var. 38 milyonluk bir yatırım. Bununla ilgili de Spor Toto’dan sözü aldık ve en yakın zamanda çalışmalarına başlanacak. Futbolu, basketbolu, voleybolu kısacası sporun tüm branşlarını bünyesinde barındıran bir tesis olacak.”

Sercan AYTIŞ/ÖZEL

 

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.