AKSU’DA İMAR TAMAM

AKSU’DA İMAR TAMAM
REKLAM ALANI
20.10.2020
267
A+
A-

Sercan AYTIŞ/ÖZEL    Göreve geldiğinde ilk hedefinin imar sorununu çözmek olduğuna vurgu yapan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, “Çok şükür bugün ilçemizin imar sorununu bitirme noktasına getirdik” dedi

İmar çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, “Bizim ilk yola çıktığımızdaki hedefimiz, Aksu’da nasıl çağdaş bir şehir oluşturabilirizdi. Öncelikle bunu masaya yatırdık. Burada insanlar huzur ve refah içinde yaşayabilecek, gururla burası da benim ilçem diyebilecekse, herkes buraya gıpta ile bakacaksa, önce burayı planlamamız lazımdı ve işe de buradan başladık. Her yeri belki biranda planlayamazdık ama hiç olmazsa merkezdeki yerleri bir düzenlememiz lazımdı. Mülkiyet sorunlarını artık çözmeliydik” dedi.

YILLARIN EKSİKLİKLERİ GİDERİLDİ

Şahin, “Bunun içinde çok mesai harcadık ve önemli bir noktaya geldik. İşte Hükümet Konağı, Millet Bahçesi, kanalizasyon, hastane, kültür merkezi, kütüphane, bütün bunların hepsi de planlamayla oluyor. Planlama olmadan da bunların hiçbirini yapamazsınız. Şunun altını çize çize söylüyorum ki Aksu’da en büyük sıkıntımız, şimdiye kadar gelen idarecilerin kendine bir hedef koymamasıydı. Ben bunu gördüm. Günlük ne yapılması gerekiyorsa, o yapılmış. Ama biz bir hedef koyduk. Aksu’da bir şehir oluşturacaksak, en başta mülkiyet sorununu çözmemiz lazım dedik” şeklinde konuştu.

GIPTA İLE BAKILAN İLÇE OLACAK

Aksu’da artık mülkiyet sorunlarını bitirme noktasına getirdiklerine dikkat çeken Şahin, şöyle devam etti: “Bunun yolu da imardan geçti. İşte 30 yıllık Altıntaş sorunu tarih oldu ve ilçemizde artık imar sorunu bitme aşamasına geldi. 6 yıldır gecemizi gündüzümüze kattık, yılmadık yorulmadık, sonunda sona geldik. Emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilçe teşkilatıma, milletvekillerime, bakanlarıma, partililerime ve bize inanıp güvenen tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Artık Aksu’nun önü açık ve çok değil birkaç yıla kalmaz da herkesin gıpta ile bakacağı bir ilçe konumuna geleceğiz.”

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.