AKSU’DA YATIRIMLARA KORONA DA VIZ GELDİ

AKSU’DA YATIRIMLARA KORONA DA VIZ GELDİ
REKLAM ALANI
28.09.2020
378
A+
A-

SERCAN AYTIŞ/ ANTALYA GÜNDEM ÖZEL Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, pandemiye rağmen ne belediye hizmetlerin de ne de yatırımlarda aksama olmadığına dikkat çekti. Başkan Şahin, “Biz mazeret değil, hizmet üretiriz” dedi

Pandemiye rağmen büyük özveriyle çalışmalara devam ettiklerini belirten Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, “Aksu’da kaymakamımız liderliğinde emniyeti, jandarması ve belediyemiz dâhil olmak üzere tüm kamu kurumları, Vefa Sosyal Destek Grupları’yla el ele vermiş, aralıksız çalışıyoruz. Bir yandan da Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu talimatları doğrultusunda sahada denetim ve uygulamalarımız sürüyor” dedi.

KİMSEYİ AÇ AÇIK BIRAKMADIK

Virüsle mücadele döneminde öncelik olarak vatandaşın evine ekmek götürebilmesini sağladıklarına dikkat çeken Halil Şahin, “Örneğin Aksu tarım ve turizm bölgesi. Özellikle turizmde otellerin kapalı kalmasıyla birlikte onlarca insan işsiz kaldı. Hükümetimiz ve belediyeler olarak bu insanlara destek sağladık. Yani yatırımlarımızı pandemi sürecinde biraz yavaşlatarak, belirli bir kaynağı da insanlarımıza sunduk. Allah’a çok şükürler olsun ki hiç kimseyi de aç-açık bırakmadık, her kim yardım talebinde bulunduysa, dara düştüyse, yardımına koştuk” ifadelerini kullandı.

PROJELERDE DURMA YOK

Şahin, “Bu olağan üstü bir durumdu ve kaynaklarımızı olabildiğince idareli kullanarak, öncelik, aciliyet ne ise ona yöneldik. Bu arada Hükümet Konağımızla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Durma diye bir şey söz konusu bile değildir. Bu yılın sonuna doğru bitecekti, şimdi 2021 Mart’ı bulacak. Bu da gayet normal. Sonuçta tüm dünyayı kasıp kavuran, ülke ekonomilerini durduran bir virüs belasıyla mücadele ediyoruz. Öte yandan Hükümet Konağı önüne yapılacak olan Millet Bahçesi’nin ihalesini de 20 Ağustos’ta yaptık.

MİLLET BAHÇESİ DE TAMAM

Hükümet Konağı ile Millet Bahçesi ikisi bir devam edecek. Pandemi nedeniyle oluşan bütün bu olumsuzluklara rağmen asfalttı, yoldu, kapalı pazardı ne belediye hizmetlerimizde, ne de yatırımlarımız da hiçbir sapma yaşamadık. Devlet Hastanesi’ne gelecek olursak, 300 yataklı bir hastane ve maliyeti oldukça yüksek. Zaten korona öncesinde kurdaki dalgalanmalar nedeniyle müteahhit vazgeçmişti. Bu yıl yeniden ihale yapılacaktı, bu süreçte 2021 yılına kalmış gözüküyor. İnşallah gelecek yıl bunu da yaparız ve en kısa sürede hastanemize kavuşuruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.