AKSULU GENÇLER SPORLA YETİŞİYOR

REKLAM ALANI
29.11.2019
1.215
A+
A-

Geleceğimizin teminatı olan gençler ve çocukları sporla yetiştirdiklerine vurgu yapan Aksu Belediye Spor Kulübü Başkanı Mehmet Selvi, “Böylelikle kötü alışkanlıklardan da uzak tutuyoruz” dedi

Aksu Belediye Spor Kulübü olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Kulüp Başkanı Mehmet Selvi, “Öncelikli hedefimiz tüm çocuklarımızın spor yapmalarını ve alkol, sigara, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamaktır. Bu hedefle yola çıktık ve 19 ilçe arasında ücret almadan ve sporcularımızın eşofmanından ayakkabısına, şortundan formasına kadar tüm malzemelerini ücretsiz olarak temin eden tek spor kulübüyüz” dedi.

SPORLA SAĞLIKLI KALIN

Selvi, “Buradan bir kez daha Aksulu gençlerimize sesleniyorum ve kulübümüz bünyesinde spor yapmaya davet ediyorum. Kapımız herkese açık. Burada hem yeni arkadaşlıklar edinebilirler hem de geleceğe sağlıklı bir beden ile yetişebilirler. Bakın spor yapan bir kişi, sigara içmez, alkol kullanmaz, vücuduna zarar verebilecek her türlü kötü alışkanlıktan uzak durur ve çevresine karşı da sevgili-saygılı bir insan olur” diye konuştu.

SPOR KOMPLEKSİ YAPILACAK

Güreş, futbol ve muay thai gibi branşlarda hizmet verdiklerini belirten Aksu Belediye Spor Kulübü Başkanı Mehmet Selvi, “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki talep olduğu sürece sporun her branşında eğitim verebiliriz. Ayrıca sporun tüm branşlarını bünyesinde bulunduracak şu an Aksu Belediyemizin bir de Spor Kompleksi projesi var. Öğrendiğimiz kadarıyla da bu projenin uygulamaya geçmesi için hiçbir engel kalmamış ve inşası için gün sayılıyor. İlçemize kazandırılmış eşsiz bir tesis olacak” ifadelerini kullandı.

KIRKPINAR AKSU’YA GELDİ

Bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen Aksu Belediyesi Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne de değinen Başkan Selvi, “İsmail Balaban, Orhan Okulu, Şaban Yılmaz, Hamza Köseoğlu gibi 50’yi aşkın başpehlivanımız güreşlerimizde yar aldı. Aksu Belediye Spor Kulübü olarak da çocuklarımız büyük başarı sağladı. Yine güreşlerimize AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Kemal Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekilleri Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek gibi protokol üyeleri de katıldı” açıklamasını yaptı.  

ŞİMDİ MİNDER ZAMANI

Güreşte yağlı sezonunu kapattıklarını ve mindere hazırlandıklarını kaydeden Selvi, “Ocak ayında il birinciliği, sonrasında da gruplar, Türkiye ve Avrupa Şampiyonaları olacak. Hedefimiz, Allah’ın izniyle hem ülke hem de Avrupa dereceleri elde etmek ve Aksu’muzun adını tüm dünyaya duyurmaktır. Güreşin yanı sıra U11, U12, U13, U15 ve U16 olmak üzere şu an 5 futbol takımıyla da liglerde mücadele ediyoruz. Geçen yıl U14’te şampiyon olduk, bu yılda hedefimiz yine şampiyonluk. Genç kramponlarımız, antrenörlerimiz Veli Gökçen ile Mevlüt Çırpan gözetiminde maçlara en iyi şekilde hazırlanıyorlar. U16’da altıncı hafta geride kalırken, 5 galibiyet ve 1 mağlubiyetimiz bulunuyor. U12’de ise 4’üncü haftadayız ve 3 galibiyet, 1 mağlubiyetle oynuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.    

Sercan AYTIŞ/ÖZEL       

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.