AKSU’YA YENİ GELİR KAYNAĞI

AKSU’YA YENİ GELİR KAYNAĞI
REKLAM ALANI
14.09.2020
337
A+
A-

SERCAN AYTIŞ/ ANTALYA GÜNDEM ÖZEL

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, yeni kaynak oluşturmak adına bir süredir arayış içinde olduklarını belirterek, bu kapsamda pikan cevizi üretmek için çalışmalara başladıklarını duyurdu

Bir taraftan koronavirüsle mücadeleye devam ettiklerini, diğer taraftan da belediyeye yeni kaynak arayışı içinde olduklarını belirten Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, artık üreten bir kurum olacaklarını ifade etti. Yaptıkları uzun araştırmalar sonucunda yeni gelir kaynağı olarak pikan cevizi üreteceklerine değinen Başkan Şahin, buradan elde edilecek gelirin de yine Aksu’ya ve Aksu halkına hizmet olarak geri döneceğini kaydetti.

CEVİZLE SINIRLI KALMAYACAK

İlk etapta arsası belediyeye ait olan 40-50 dönümlük bir alanda çalışmalara başladıklarını duyuran Şahin, kısa süre içinde bu işi büyütmeyi ve en az 100-150 dönüme çıkarmayı hedeflediklerine vurgu yaptı. Belediyelerin daha nitelikli hizmetler üretmek için yeni kaynaklara ihtiyaç duyduğunu dile getiren Şahin, sadece pikan ceviziyle de sınırlı kalmayacaklarını söyledi.

HERKES GIPTA İLE BAKACAK

Aksu’yu daha yaşanabilir ve herkesin gıpta ile baktığı bir ilçe haline getirmek için canla başla çalıştıklarına dikkat çeken Başkan Şahin, “Burada yaşayan insanlar, gururla burası benim ilçem diyebilmelidir. İşte bizde bunun için çalışıyoruz ve gelecek nesillere daha yaşanabilir, daha çağdaş bir Aksu bırakmak için gayret gösteriyoruz. Durmayacağız, kılı kırk yaracağız ve bunu başaracağız” diye konuştu.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.