AL BİR TEKLİK

31.03.2021
565
A+
A-

Yaradan, insanı tek (biricik) yarattı. Bu yaratıcıya özge. Özel, ulaşılması mümkün olmayan durumdur. İnsanları çeşitli kabilelere bölmüştür. Cinsiyet, dil, din bakımından da ayrı tutmuştur Hiçbir şekilde mutlak eşitlik kavramı yoktur. Yani kadının erkeğe göre, erkeğin kadına göre eşitliği söylem den öteye geçmez.

Kadın kadınlığından dolayı doğurgandır. Kadın dayanıklıdır. Analık ve eğitmenlik görevi vardır. Erkeğe pazı gücü verilmiştir.

Hz.Adem’in öyküsünü bilirsiniz. Yaratıcının kendi ruhundan üflemesi, “ol” diyerek oluşturması inancımızdır. Ayı zamanda Adem fanidir. Adem yaratılınca, yalnızlık çekmeye başladı. Allahına yalvardı:

-Ey rabbim beni yalnızlıktan kurtar,

Diye dua etti. Allah Hz. Adem’in duasını kabul etti ve Havva’yı arattı. Havva ona yoldaş, candaş, arkadaş, sırdaştı. Havva çok konuşuyor, bitmez bilmeyen arzularını söylüyordu. Adem dayanamadı. Konuşmaları yıldırıca Rabbine tekrar dua ederek Havva’yı elinden almasını kabul etti. Havva alındı. (Nereye alındığını bilmiyorum.) Adem gezdi, dolaştı, uyudu. Zaman geçmek bilmedi. Âdem belli bir sür sonra tanrıdan yeniden istedi Havva’yı. Havva’ya aşık oldu. Aşkın ateşi ile yasak elmayı yediler. aşık oldu. Yetmiş üç çocuk yaptılar. Günün birinde kavga etti çocukları. Kabilelere, aşiretlere, farklı diller büründüler. Kardeşler birbirlerini anlamaz oldular.

Kardeşlerin kavgası birbirlerini anlayamadıklarından kaynaklanıyordu. Güvensizlik sınırlar koydu. Kendilerini ve yandaşlarını silahlanma, karşıya zarar verme (biyolojik ve fiziksel) ve hatta kimyasal olarak gelişmeye başladı.

İnanlar farklılaştıkça, insanları yönetmek zorlaştı. Bu böyle devam edemezdi. Egemen güçler işe el koydu. Teknoloji ile dijital denen insanları köleleştirmeye, söz dinleyip itaat etmeye, tek model insan yaratmaya soyundular. Mutlu azınlıklar, taşeronları ile Yaratıcılığa soyundular. İtaatsiz olan milletlerin kanlarını, DNA hücrelerini belli bir merkezde topladılar. Kişilerin verdikleri kişisel bilgileri kopyaladılar. Dünyada Allah inancını, teolojiyi değiştirip kendilerini mutlak güç olma eylemini gerçekleştirmektedirler. Önemli olan itaat eden, emir komuta zincirine uymaklarını sağlamaktır.

Salgın; boyun bükme, söz tutma, istendik davranışları yerine getirme amacı ile laboratuarda üretilen bir virüs olduğu düşünülmektedir. Avrupa’ da Çin aşısı için alınan kararlar pasaport uygulaması egemen gücün paylaşılmaması gereğidir. Aşı eşittir ilaç kartellerinin para kazanma meselesidir.

Dijital sistem; kullanmaktan vazgeçemeyeceğimiz teknolojiyi dayatmaktadır. Dijital sistem düşman rabbe inanalar için düşmandır. Ama kullanılması da kaçınılmazdır.

REKLAM ALANI
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
15 Mart 2021
16 Şubat 2021
9 Şubat 2021
6 Ekim 2020
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.