ANTALYA’DAN KIZILELMA

‘Kızılelma Ocakları Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Hareketi’ ismiyle Türkiye’nin birçok ilinde teşkilatlanan Kızılelma Ocakları, Antalya’da da kuruldu

Türkiye’nin birçok ilinde teşkilatlanan Kızılelma Ocakları, Antalya’da da kuruldu. ‘Kızılelma Ocakları Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Hareketi’ ismini alan dernek, Antalya İl Temsilciliğini, Muratpaşa ilçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde açtı.  Kızılelma Ocakları Antalya İl Temsilciliği Mustafa Çelik, Kızılelma Ocakları Genel Başkan Hakan Polat önderliğinde çok hızlı bir şekilde kuruluş çalışmalarını tamamladıklarını söyledi. Çelik, “Genel başkanımızın da dediği gibi, derneğimiz Tük milli kültürünün, ahlâk ve fikir hayatının geliştirilmesi, milli birliğin kuvvetlendirilmesi, toplum yapısının sağlamlaştırılması ve Türklüğün yüceltilmesi amacıyla kurulmuştur. Amacımız, Türk Milliyetçiliğidir” dedi.

GÖREV DAĞILIMI

Yönetim kurullunu oluşturduğunu kaydeden Çelik, genel merkezin amaç, ilke ve hedefleri doğrultusunda çalışmaları yapacaklarını söyledi. Çelik, “Antalya özelinde, genel merkezimizin amaç, ilke ve hedefleri doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. Yönetim kurulumuzu oluşturduk. Hepimiz arasında görev dağılımı yapıldı. Dünya üzerinde tüm Türk toplumlarında büyük inkılâpların yapılabilmesi, Türk dünyasının her alanda ilerleyebilmesi, ülkemize ve insanımıza maddi ve manevi katkıda bulunmak için var gücümüzle çalışacağız. Bir sivil toplum örgütü olarak bu katkıyı gerçekleştirmek için her alanda çalışacağız. Toplumun huzur ve barış içinde yaşamasına, milli ve manevi değerlere bağlı olarak, temiz bir çevrede, ruhsal ve bedensel yönden sağlıklı olarak yetişip gelişmesi ilkesinde çalışacağız” diye konuştu.

ÖRGÜTLENDİLER

“Kızılelma ülküsü Türk’ün var olduğu günden bu yana yüreklere nakış gibi işlendiğini ifade eden Çelik, “Türk Cihan hakimiyeti arzusudur. İstikamet Kızılelma, rehber Kur’an, hedef Turan, Allah (C.C.) yolumuzu açık etsin. Genel Başkanımız Hakan Polat bir çok ilde örgütlenme çalışmalarını tamamladı. Biz de aynı şekilde örgütlenmemizi tamamladık. Tüm halkımıza destek olmak için yola çıktık. Kızılelma Ocakları Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Hareketi web sitesine kizilelmaocaklari.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.” İfadelerini kullandı.

HEDEFLER

Hedefimiz; milli ve manevi değerleri özümsemiş, vizyon sahibi, hukuka bağlı, vatandaşlık bilincine sahip, zararlı alışkanlıklardan uzak, evrensel değerlere saygılı, insanlığın ihtiyaçlarına kurumsal projeleri ile madden ve manen cevap verebilen, girişimci ruha sahip, bir nesil oluşturmaktır. Yakın zamanda Antalya merkezde çalışmalarımız başlayacak” dedi. HABER MERKEZİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest