ANTBİRLİK’e isyan bayrağı!

Çiftçinin ANTBİRLİK’le ilgili isyanına sessiz kalmayan MHP Aksu İlçe Başkanı Kemal Kara, “Ben bile genel müdüre ulaşamazken, çiftçim nasıl ulaşsın. Bunlar da acaba genç yaşta makam özentisi mi oluştu? Yoksa vatanımı kurtarıyorlar acaba” diyerek sert çıktı

MHP Aksu İlçe Başkanı Kemal Kara, geçtiğimiz günlerde ANTBİRLİK’le ilgili ‘Çiftçi isyan bayrağını çekti’ şeklindeki haberlere sessiz kalmadı. Her daim çiftçinin ve üreticinin yanında yer alan Kara, “Ben bile genel müdüre ulaşamazken, benim çiftçim nasıl ulaşsın? Çiftçim kimlere emanet edilmiş? Arıyorum, sekreterini aşıp, genel müdüre ulaşamıyorum. Kimse O bey, kara kaşına, kara gözüne hayran değilim. Çiftçim bana gelmiş, O’na ulaşamamış, derdini sıkıntısını bana anlatıyor, ben de O beyi, çiftçimin derdi, sıkıntısı için arıyorum” dedi.

HERKES KENDİNE GELSİN

Kara, “Burası muz cumhuriyeti değil. Herkes kendine gelsin, makam özentisi içinde olmasın. Kimse çiftçinin sırtından Bey’lik yapamaz. Bende üreticiyim, bende çiftçiyim. Bu beyler eğer çiftçinin telefonuna bakmayıp, sadece makam araçlarında gezeceklerse, ben buna Kemal Kara olarak karşı çıkarım. Benim çiftçimi tanımayanı da ben asla tanımam. Girdi fiyatları almış başını gitmiş. Çiftçim adeta can çekişir duruma gelmiş. Bu beyler de telefonlara dahi çıkmaya tenezzül etmiyor. Herkes aklını başına alsın. Milletvekillerimiz aracılığıyla bu konuyu TBMM’de de dile getireceğiz. Bu çiftçi üretmez, yetiştirmezse, bu milletin hali ne olur acaba” diye konuştu.

Sercan AYTIŞ/ÖZEL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir