AÜ’DE MEZUNİYET SEVİNCİ

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2017-2018 öğrencilerini mezunlarını verdi. Mezuniyet töreninde konuşan Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Eravşar, “Her ne olursa olsun sizin doğru ve adil olmanızı istiyorum” dedi

Türkiye’nin en köklü ve en saygın üniversitelerinden biri olan Akdeniz Üniversitesi 2017-2018 yılı mezunlarını vermeye başladı. Her yıl onlarca mezun veren Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi dün 145 öğrencisini mezun etti. Mezuniyet törenine Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Ögke, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Eravşar, çok sayıda öğrenci ve aile katıldı. Öğrencilerini uğurlayan Dekan Prof. Dr. Osman Eravşar, öğrencilerinden beklentileri olduğunu söyledi. Eravşar, “Hepinizden beklentilerimiz var. Her ne olursa olsun sizin doğru ve adil olmanızı, önce kendinize sonra ise çevrenize bildiklerini yansıtmanızı istiyorum. Sizin faydalı olmanızı, hayal kurmanızı, tefekkür etmenizi, çalışmadan emek vermeden hiçbir şeye sahip olmamanızı, biriktirdiklerinizin kıymetini bilmenizi istiyorum.  Üniversite hayatınızı unutmadan başarılarla dolu bir hayat geçirmeniz dileğiyle. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

“ÇOCUĞUMUZLA İLGİLENELİM”

Ailelere de tavsiyede bulunan Osman Eravşar, ailelerin sadece öğrencinin notu ile değil, genel sorunları ile ilgilenmesi gerektiğini söyledi. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Eravşar, “Günümüzde moderniteyle birlikte toplumsal birçok sorun ile karşı karşıyayız. Bu sorunların temelinde, bir veli olarak benimde açıkça itiraf etmem gerekirse çocuklarımıza yeterince zaman ayıramıyoruz. Onların sadece dersleri ile değil sosyal ilişkileri ile de ilgilenmeliyiz. Onlara doğru rol model göstermemiz, yeri geldiğinde annesi-babası olduğumuzu unutturmadan onlarla dertleşmeyi bilmemiz gerek” ifadelerini kullandı.

“GENÇLER SİZİN ESERİNİZ”

Öğretim görevlilerin de işinin zor olduğunu ifade eden Osman Eravşar, “Sizler gençlerimizi dört yıl boyunca eğittiniz. Bu gençler sizin eseriniz. Dışarıda ekmek yerlerse sizi minnetle anacaklar. Üzerinizdeki sorumluluk çok büyük. Bu sorumluluğun kendisi kadar vebali de çok büyük. Sizler bu öğrenciler ile anılacaksınız. Bu öğrencilerin yaptıkları, ürettikleri sizden bir parça olarak yansıyacak. Size de bu öğrenciler adına teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Öğrenciler daha sonra geleneksel olarak yapılan kepleri havaya attılar. AYKUT SÜLEK / ANTALYA GÜNDEM HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir