AYIPTIR AYIP

REKLAM ALANI
15.01.2018
1.020
A+
A-

Geçtiğimiz Perşembe günü Antalya Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği’nde Antalya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın seçimi vardı. Mevcut Başkan Yüksel Uzun ile Muhammed Demirörs kıyasıya yarıştı.  O gün bildiğiniz üzere bir yağmur ki, felaket. Sel seli götürüyor, göz gözü görmüyor.  Bende bu seçimi siz değerli okuyucularımıza aktarabilmek için AESOB’a muhabir gönderdim. Akşam da aynı yerde yine bir toplantı vardı. Neyse arkadaşımız git gel yapıp ıslanmasın diye akşam yapılacak toplantıya kadar, orada kalmasını istedim. Arkadaşımız kongre öncesi başkan adaylarından görüş almak istemiş, onlarda açıklamayı kongre sonrası yapmayı uygun görmüşler. Bu da onların en doğal hakları. Zaten buraya kadar da her şey normal. Arkadaşımız seçimi takip etmiş ve hayli sert geçen seçimi 557 oy alan Yüksel Uzun kazanmış. Rakibi ise 443 oy almış. Yeni kayıtların olduğunu da düşünürsek, üyeler aslında Yüksel Uzun’a ciddi muhalefet yapmışlar. Tabi ki bu onların iç meselesi ve bizi de ilgilendirmez. Yüksel beyi ve yönetimini tebrik ederim. Ancak bu seçimlerdeki galibiyet, anlaşılan Yüksel beyi tatmin etmemiş ki, sinirini bizden çıkararak seçim sonrası görüşlerine başvuran arkadaşımız Yaprak Özer’e, “Sabahtan beri peşimdesiniz. Berberler Odası’nın haberini de yapmayıverin” demiş.

Sayın başkan öncelikle şunu söyleyeyim ki, Berberler Odası babanızın malı değil. Biz sizi değil, seçimleri takip ettik. İkincisi bu takip de, tamamen dediğim gibi yağmurla ilgili bir durumdu, yani kendinizi nimetten saymanıza gerek yok. Üçüncüsü herhalde başarısız bir dönem geçirmiş olmalısınız ki, seçimleri zor kazanmışsınız. İşte bu da bizim suçumuz değil. Bence bu durumun nedenini kendinizde arayın. Son olarak da, niçin arkadaşımızın orada olmasından rahatsız oldunuz bunu da anlayamadım. Seçim ortamında gazeteci olmasından kimler rahatsız olur, onun da takdirini siz okuyucularımıza bırakıyorum. Bu arada siz hiç merak etmeyin, bundan sonra haberleriniz gazetemizde yer almayacak. Ama bunlardan daha önemlisi, mesleğinin daha başında olan genç bir kızı herkesin içerisinde terslemeniz başkan olarak değil, insan olarak size hiç ama hiç yakışmamış. Sizi bu tutumunuzdan dolayı kınıyorum.

İTTİFAKLAR YÜRÜMÜYOR

Bu arada söz seçimlerden açılmışken, geçtiğimiz günlerde yapılan seçimlerde ittifak başarısızlıklarını gördük. Önce CHP’de Tuncay Ercenk ile birleşen Mustafa Erdem’in durumunu gördük. Ercenk-Erdem birleşmesinden çıkan listeyi, Ahmet Kumbul adeta sürklase etti. Benzer bir durumda Antalya Semt pazarcılar Odası’nda yaşandı. Yanına önce eski başkan Yusuf Öztürk’ü alıp yola çıkan, son dakikaya kadar başkan adayı olan Mustafa Sarıkaya’yı da seçime iki gün kala bünyesine katan Metin Bucak, mevcut Başkan İsmail Öz’den fark yedi. Yani ittifaklar bence getirdiğinden çok götürüyor. Hani bu günlerin en popüler siyasi konusu olan AKP – MHP ittifakını göz önüne alınca, yerelden ulusala bir mesaj olur mu, bilinmez…

Esen kalın…

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.