“AYSEL ÖĞRETMENLE OKUMAK YAŞAMAKTIR”

“AYSEL ÖĞRETMENLE OKUMAK YAŞAMAKTIR”
REKLAM ALANI
13.01.2021
132
A+
A-

SERCAN AYTIŞ/ ANTALYA GÜNDEM ÖZEL  Kepez İlkokulu Sınıf Öğretmeni Aysel Şener, pandemi sürecinde uzaktan eğitime geçen öğrencilere yönelik düzenlediği ‘Okumak Yaşamaktır” Projesi’yle hem kitap okuma alışkanlığı kazandırıyor hem de çocukların zihinsel ve sosyal yönden gelişimlerini sağlıyor

Pandemi nedeniyle uzaktan eğitime geçen öğrencilere yönelik ‘Okumak Yaşamaktır” adlı projeyi hayata geçiren Kepez İlkokulu 2G Sınıfı Öğretmeni Aysel Şener ve projeye destek veren öğretmenler Demet Aycan, Bahar Şanlı ve Derya Zencir, çocuklara hem kitap okuma alışkanlığı kazandırıyor hem de zihinsel ve sosyal yönden gelişimlerini sağlıyor.

YURTDIŞINDAN DESTEK

Projeye aileleri de dâhil ederek belirli günlerde okuma saatleri düzenlediklerine dikkat çeken Sınıf Öğretmeni Aysel Şener, “Bu projeyle bir yandan öğrencilerimizin gelişimlerine olanak tanırken, bir yandan da web2 araçlarını tanımalarını sağlıyoruz. Ayrıca Portekiz, Polonya, Romanya ve Azerbaycan gibi ülkeleri de projemize dâhil ederek oradaki aileler ve öğrencilerle de eşzamanlı olarak uyguluyoruz” dedi.

TÜM OKUL KENETLENDİ

Öte yandan sınıf öğretmenlerinin uyguladığı ‘Okumak Yaşamaktır’ Projesi’ne büyük önem verdiklerinin altını çizen Kepez İlkokulu Müdürü Ramazan Burak Kahyaoğlu ise, “Öğrencilerimizin gelişimine büyük katkı koyacağına inandığımız bu projemizi çok önemsiyoruz. Okulumuzun çevre şartlarının zor olduğundan dolayı okumayı merkeze aldık. Öncelikle de okulumuzda, ilçemizde, ilimizde ses getirmek istiyoruz ve bunun içinde pes etmeden çalışacağız” diye konuştu.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.