BABACAN’A SEVGİ SELİ

 

Geçmiş dönemde 10 yıl muhtarlık yapan ve halkına sunduğu hizmetleri saymakla bitmeyen Altıntaş Mahalle Muhtar Adayı Süleyman Babacan’ı, Altıntaşlılar da büyük bir özlemle bağrına bastı

10 yıllık muhtarlık döneminde okul, sağlık ocağı, ulaşım, asfalt, kadınlara özel kurslar gibi saymakla bitmeyen hizmetlere imza atan Altıntaş Mahalle Muhtar Adayı Süleyman Babacan’ı, Altıntaşlılar da büyük bir özlemle bağrına bastı. Bölgede bir dizi ziyaretler gerçekleştiren ve Altıntaşlı kadınlara çiçek sunan Muhtar Adayı Babacan’a, bölge sakinleri de ‘Gelin artık muhtarım. Sizin döneminizdeki gibi hizmet veren olmadı. Hizmete hasret kaldık” diyerek özlemini dile getirdi. Muhtarlığın bir hizmet makamı olduğunu vurgulayan Babacan ise şunları söyledi:

MAAŞINI 5 YIL OKULA BAĞIŞLADI

“Öyle orada oturup boy göstermekle bu iş olmaz. Halkın sorunuyla, mahallenin sıkıntısıyla dertleneceksin, bu dertte sana uyku bile uyutmayacak. İşte o zaman hizmet üretebilirsin. Dertlenmeden bu işler olmaz. Ben sizlerin derdiyle dertlendiğim için arkamda tarihe geçen hizmetler bıraktım. Ama ya sonrası. Hiç sizlerin derdiyle dertleneni gördünüz mü? İşte bunun için tekrar bu yola baş koydum. Eğer teveccüh gösterir, sizlere yeniden hizmet etmeme olanak sağlar iseniz, ilk olarak da muhtar aylığımı 5 yıl boyunca bölgemizde bulunan okulumuza bağışlayacağım. Çünkü ben kendimi eğitime adadım ve eğitim olmadan hiçbir şey olmaz.”

Sercan AYTIŞ/ÖZEL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: