BAL’IN ÖNERİLERİ KONSEY’E TAKILDI!

REKLAM ALANI
27.08.2019
2.332
A+
A-

Aksu Kent Konseyi’ne iki ayrı öneri sunduklarını ve aradan aylar geçmesine rağmen hiçbir yanıt alamadıklarını belirten İYİ Parti İlçe Başkanı Recep Bal, “Kendi keyfimiz için değil, Aksu halkı için öneride bulunduk. Görüyoruz ki dikkate bile alan yok” dedi

Aksu İlköğretim Okulu yanındaki alanın otopark olarak düzenlenmesi ve Aksu eski İlköğretim Okulu’nun ise Köy Enstitüsü Müzesi olarak düzenlenmesiyle ilgili Aksu Kent Konseyi’ne iki ayrı öneri sunduklarını hatırlatan İYİ Parti İlçe Başkanı Recep Bal, “Okulun yanındaki alanın geçici olarak da olsa, otopark yapılmasını istedik. Çünkü orada ciddi sıkıntı yaşanıyor. Özellikle de yağışlı havalarda adeta o bölgede trafik kitleniyor” dedi.

DİKKATE ALAN YOK!

Köy Enstitüsü Müzesi önerilerinin ise hayata geçmesi durumunda Aksu eğitim tarihine ışık tutacağını savunan Bal, “Ancak bu önerimizle ilgili de yazılı ya da sözlü hiçbir cevap alamadık. Zaten girişimde bulunan da olmadı. Görüyoruz ki önerilerimizi dikkate bile alan yok. Bunları kendi keyfimiz için değil, Aksu halkı ve tarihimiz için önerdik. Umarız Kent Konseyi yöneticilerimiz bundan sonra kendilerine yapılan önerileri daha dikkate alır” diye konuştu.

DESTEĞE HAZIRIZ

İlçe sakinlerinin yararına olacak her türlü çalışmaya katkı sunmaya hazır olduklarının da altını çizen Bal, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Öncelikle şunun çok iyi bilinmesini istiyoruz ki biz burada siyaseten değil, Aksu ve Aksulu hemşerilerimizin yararına çalışmalar üretmek için bulunuyoruz. Bu tür çalışmalara da her zaman katkı sunmaya hazırız. Tek hayalimiz de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza tarihiyle, doğasıyla, kültürüyle daha yaşanabilir Aksu bırakmaktır.”

Sercan AYTIŞ/ÖZEL 

 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.