BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Kaderini Aksu’nun kaderiyle bir etmiş herkesin Aksulu olduğunu belirten Millet İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan, Aksu’yu vatandaşlarla beraber yönetmek istediğini kaydetti

CHP ve İYİ Parti’den oluşan Millet İttifakı’nın Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan, Dumanlar ve Yeni Dumanlar Mahalleleri’nde düzenlediği toplantılarda önemli açıklamalar yaptı. Aksu Belediyesi’nin Büyükşehir’in birimi gibi çalıştığını ileri süren Arslan, “O zaman bizim Aksulular olarak verdiğimiz oylar nereye gitti? Önümüzdeki 5 yılda raydan çıkan trenin tekrar raya oturması için çok çalışacağız” dedi.

SEN, BEN, BİZİM OĞLAN!

Listelerinde Aksu’dan olmayan meclis üyesi adaylarının bulunmadığına değinen Arslan, sözünü tuttuğunu söyleyerek şöyle devam etti: “Yıllardan beri Aksu’da hiçbir sorunu çözemiyoruz. Kötü bir yönetimden bahsediyoruz. Sen, ben, bizim oğlan, dar bir çevrede düğün dernek, mevlit gezmelerini belediyecilik zanneden bir anlayış var. Hiç biri bizim sorunlarımıza çare olamadı. Ne yolumuz, ne ışığımız var. Böyle gelmiş böyle gidemez.“

EMİN ADIMLARLA

Arslan, “Çocuklarımız ve geleceğimiz için güzel bir kent inşa etmek zorundayız. Bunun içinde işe altyapıdan başlayarak kültür ve sosyal kurumlar testis ederek geleceğe emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bunları yapmazsak, Aksu mezbelelik olur gider. Zeytinköy bile bizim önümüze geçti. Eğer siz güzel bir kent inşa edemezseniz, teknolojinize, eğitiminize, ticaretinize, sağlık kurumlarına sahip çıkamazsanız, bir hastaneniz bile olmazsa, şehrimiz karanlığa bürünür” ifadelerini kullandı.

ÇİFTÇİYE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Aksu’nun bir tarım kenti olduğuna da değinen Arslan, “Ülkenin tarım politikalarını değiştirecek değiliz. Ama maliyetleri düşürmezseniz, üretici yüksek fiyattan gider. Tarım politikalarını değiştirmeyeceğiz ama çiftçiyi korumaya yönelik önlemler alacağız. Topraklarımızı ve suyumuzu korumalıyız. Hayvan pazarı projemiz var. Mezbaha projesinin burada yapılacağına dair Muhittin Başkan’dan sözü de aldık. İlk defa bizim yapacağımız projeler olacak. Çiftçilerimiz isterse bu projeleri geliştirecekler. Örneğin tropikal bitkiler yetiştirmek. İthal edilebildiği için çok büyük katma değeri var” diye konuştu.

Sercan AYTIŞ/ÖZEL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: