BUCAKPAŞA A.Ş.

BUCAKPAŞA A.Ş.
REKLAM ALANI
07.08.2019
132
A+
A-

 

Son zamanlarda Muratpaşa Esnaf Kefaletin kredi notunun düştüğünü ve borç takip oranının yüzde 50’nin üzerine olduğu iddia ediliyordu. İddialara Muratpaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Bucak, sinirlenerek cevap verdi

Son zamanlarda Muratpaşa Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi’nin kredi notunun düştüğü ve borç takip oranının yüzde 50’nin üzerine çıktığı iddia ediliyordu. Bu iddialar konuşulurken, sosyal medya da yayınlanan faaliyet belgeleri de şaşkınlık yarattı. Bu iddiaya göre, Kooperatifin Genel Sekreteri ve Başkan Turgut Bucak’ın kardeşi olan Metin Bucak’ın 3 yakını aynı gün vergi mükellefi oldu, aynı gün Antalya Yaş Sebze ve Meyveciler Odası’na kayıt yaptırıp, yine aynı gün Muratpaşa Kredi Kooperatifi’nden kredi müracaatında bulundu. Bir başka iddia ise Muratpaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nde, Kooperatif Başkanı Turgut Bucak’ın 2 kızı, bir yeğeni, bir gelini ve bir kardeşinin çalıştığı ileri sürüldü.

İddialar ile ilgili açıklamada bulunan Muratpaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Bucak, sorularımıza sinirlenerek cevap verdi. Turgut Bucak, arayan muhabirimize hakaret ederek, “Sosyal medyada benim hakkımda hiç kimse bir şey yazmadı. Benim adım Turgut Bucak. Sosyal medyada bu iddialar Metin Bucak hakkında yazıldı. Bu benle ilgili olan bir olay değil. O zamanın şartlarında vatandaş esnaf olur, kredi alma hakkına taliptir. Şu anda üç ayı doldurmayan kişiye kredi verilmiyor. Üç kişide başvuruda bulunur, 5 kişide başvuruda bulunur. 30 bin lira olduğunda 300 kişi başvuruda bulundu” dedi. Yakınlarını başkanı olduğu kooperatifte çalıştırdığı şeklindeki iddia ile ilgili olarak da, “İstediği yerde, istediği kişi çalışır. Bunun sizle ne alakası var. Bunlar bu gün alınmadı. Ne zaman alınırsa alınsın. Sen ne demek istiyorsun ya sen ne arıyorsun. Dana altında buzağımı arıyorsun, yoksa sabah sabah kaşınıyor musun? Seni bana aratan kimse, seni aratanla beraber gel. Biz yasa dışı bir iş yapmıyoruz” ifadelerine yer verdi. Bucak’ın bu sözleri şaşkınlık yarattı.

YAPRAK ÖZER / ANTALYA GÜNDEM ÖZEL HABER

 

 

 

REKLAM ALANI
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.