BUNUN ADI İHANET

REKLAM ALANI
27.11.2017
1.828
A+
A-

Cumartesi günü Sayın Kılıçdaroğlu’nun muhtarlarla yaptığı toplantı ve sonrasında Muratpaşa Belediyesi’nin açılış ve temel atma törenine katıldım. Aslında muhtarlar kısmı basına kapalıydı. Bende zaten haber yapmak için değil, muhtarların ne tür sorunlarının olduğunu dinlemek, muhtarların muhalefetten neler beklediğini öğrenmek için toplantıya gittim. Genel olarak aslında hükümetten şikayetçi oldular. Muhtarların bir yasalarının, bir yerlerinin, yeteri kadar yaptırımlarının olmamasına isyan edeceklerine muhtarlık sonrası silah ruhsatlarının iptal edilmesine olan tepkileri, Sayın Kılıçdaroğlu’nu bile kızdırdı. Buna rağmen, toplantının kazananı kesinlikle Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ydu. Değim yerindeyse, muhtarların kalbini kazandı. Özellikle bu dünyadan para beklentisinin olmadığını, kızlarının çalıştığını, oğlunun askerlerden geldikten sonra bir iş bulup çalışacağını söylemesi inanılmaz beğeni topladı. Sonra sıra açılışa gelmişti. Öyle ya 9 açılış birden yapılacak, bir de temel atılacaktı. Yani muhtarların kalbini kazanma sırası, seçimlerde destek alma zamanı Sayın Ümit Uysal’a gelmişti. Ancak ne mümkün… Sayın Uysal’ın tören ekibi öyle güzel bir organizasyon yapmış ki anons şöyle: “Bir kilometre ileride açılışımız var. Arzu ederseniz yürüyerek gelebilirsiniz.”

ORAYA YÜRÜNMEZ

CHP Genel Başkanı gelmiş. Hazır muhtarları toplamışsın. İlçelerden gelen muhtarlar bile var. Ümit Uysal’a ihanet eden bu insanlar, muhtarlar için iki tane otobüs ayarlamayı ya akıl edememişler, ya da işlerine gelmemiş. Tabi ki muhtarların büyük bir bölümü burada dağıldı. Bir meclis üyesinin yanına gidip, “Sayın Meclis üyem, açılış alanı yakın mı aracımla mı gideyim?” diye sorunca, aldığım yanıt şu: “Yok oraya kadar yürünmez. Aracınla git.” Bırakın yürümeyi, araçla bile zor yetiştim. Ölçmedim ama mesafe 3 kilometreden aşağı değildir. Sayın Meclis Üyesi buradan yürünemeyeceğini biliyor da, bu organizasyonu yapanlar mı bilmiyor?Gerçekten inanamadım. Bu yazıyı dün kaleme aldım. Yani aradan 24 saat geçmesine rağmen, Muratpaşa Belediyesi’nin o kadar muhtarı oraya niçin tören alanına götürme fırsatını geri çevirdiğini anlayamadım. Törende dayak yiyen vatandaşı, konserin ve açılış saatinin niçin değiştiğini de yazmıyorum.

SENDİKA SIKINTISI

Sayın Uysal’a ihanet edenler bununla da sınırlı değil. Evcilmen dönemindeki ruhsat sıkıntıları hala sürüyor. Bürokratlarla ilgili şikayetler var. Neyse bunları şimdilik geçiyorum. Bu arada bir de sendika muhabbeti var. Belediye İş Başkanı Kemal Çavuşoğlu’nu geçen dönem seçimlerde bir Milletvekili desteklemiş. Neyse araları bir şekilde açılmışve bu vekil ve ekibi Belediye İş seçimlerinde bu kez Çavuşoğlu’nun rakibi olan Tıbık’ı desteklemişler. Ancak, evdeki hesap çarşıya uymamış ve Çavuşoğlu seçimleri yeniden kazanmış. Bunun üzerine madem seçimi kazanamadık, biz de sendikayı bitirelim diyen şer odakları, işçileri istifaya zorluyormuş. Bunu da isimleri bende olan 2 meclis üyesi kanalıyla yapıyorlarmış. Şimdiden 60’ın üzerinde işçinin sendikadan ayrıldığı şeklinde duyum aldım. Bu işin içerisinde Sayın Uysal’ın olmadığını biliyorum, çünkü onun sosyal demokrat anlayışı, bir işçiye zorla sendika değiştirmesi için baskı yapmasına izin vermez.

HAMDİ’Yİ TUT

Sayın Başkanım; ben sizin çalışma temponuzu da, iyi niyetinizi de, bilgi birikiminizi de, CHP’nin Muratpaşa’daki oylarını arttırdığınızı biliyorum. Hatta belediye seçimlerinde yıllardır girilmeyen varoşbölgelere yaptığınız yatırımlarla ilk yerel seçimlerde bir oy rekoru bile bekliyorum. Muratpaşa Belediyesi sosyal demokrat belediyeciliğin yaygınlaşması adına da çok önemli bir model. İşte bu çalışma temponuza rağmen, bence birileri sizin koltuğunuza oturmak için ciddi planlar yapıyor. Bundan şüphelenmiyorum, neredeyse eminim. Lütfen birilerinin ne CHP’yi, ne de Muratpaşa Belediyesi’ni karıştırmasına izin vermeyin. Aklıma merhum Ahmet Suat Özyazıcı’nın bir hikayesi geldi. Trabzonspor teknik direktörüyken rakip Fenerbahçe. Maç öncesi kornerlerde Hamdi’ye, Tanju’yu tutma görevi vermiş. Fenerbahçe maçtaki ilk korneri kullanmış Hamdi, Tanju’dan önce kafayı vurmuş top yeniden kornere gitmiş. İkinci kornerde yine Hamdi yükselmiş top kalenin hemen üzerinden kornere çıkmış. Üçüncü kornerde bu kez de Hamdi’nin kafa topu kale direğini sıyırınca,Özyazıcı Hoca bağırmış: “Lemi Hamdi’yi” tut.

Başkanım, Lemi’yi gol yemeden çağırırsanızhem Muratpaşa, hem CHP, hem de siz kazanacaksınız.

Esen kalın…

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.