ÇAVUŞOĞLU GAZETECİLERLE BULUŞTU

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Yerel Medya ile buluşan Çavuşoğlu çalışmalar hakkında bilgi verdiği ziyarette gazetecilerin sorularını da yanıtladı

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, daha önceki buluşmada görüşülen TOKİ konusuyla ilgili, “Antalya basınının her zaman ihtiyacı olan bir konut meselesi var. Bu konuda da bakanımızın desteğini alıyoruz. TOKİ üzerinden evi olmayan meslektaşlarımıza ekonomik yapılarına uygun bir konut sahibi yapma konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda bize verdiği desteklerden dolayı da teşekkür ederiz. İnşallah yakın zamanda da bunun müjdesini vermiş oluruz” dedi.

ULAŞILABİLİR ANTALYA

Konuşmalarında Antalya turizmini ele alan Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın, 16 yılda 39 milyar liralık bir yatırım gördüğünü belirtti. Çavuşoğlu, “Yaklaşık 1 aydır sahada Antalya’mızın tüm ilçelerine gidiyoruz. Ziyaretlerimizi yapıyoruz.  Cemiyetimizin yurtdışındaki muhataplarıyla kurduğu bağlar Antalya için de Türkiye için de çok önemli. Seçim zamanı gelince daha çok sahadayız. Diplomasiyi, dış politikayı telefon diplomasisine dönüştürdük. Almanya, ABD, ve Çin’e ziyaretlerimiz oldu. 3’ü de birbirinden önemli kritik ziyaretlerdi. Ayrıca yatırımlar konusunda Antalya’ya hizmet konusunda milletvekillerimiz, teşkilatımız ve belediyelerimizle yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Özellikle 3 şeye çok önem verdik. Bunlardan bir tanesi turizm. 2002 yılında 3 buçuk milyon olan turist sayımız 2018 yılında 14 milyona çıkacak. Tabi alt yapı, üst yapı çalışmalarını yapmadan kendiliğinden olmaz. Ulaşım kolay olmazsa turist gelmez. Şimdi ise turizmi çeşitlendirmek için çaba gösteriyoruz. Geçen seneye göre Çin’den gelen turist sayısı 2 kat arttı. Yeni piyasalara açıldık ve bunun faydasını gördük. Antalya’da turizmi 12 aya yaymak için çok çalışıyoruz. Antalya’nın dünyanın her yerinde tanınması için adeta diplomasinin merkezi olabilmesi için önemli etkinlikleri buraya getirdik. Artık dizilerimiz ve Türk Hava Yolları’nın da sayesinde Latin Amerika ülkelerinin hepsinden turist alıyoruz. Bu ciddi bir artıştır. Turizm için de çok önemli olan ulaşıma değer veriyoruz. Antalya’nın yurtiçinden ve yurtdışından ulaşılabilir olması için projeler yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

ŞEFFAF KAMPANYA

Antalya’nın her alanda ileriye gittiğini ve fazlasıyla hak ettiğini dile getiren Çavuşoğlu, “Halkın huzuruna çıkarken şeffaf bir şekilde kampanyamızı açıklıyoruz. Ben isterim ki rekabetçi bir kampanya olsun. Maalesef Antalya’da rekabetçi bir kampanya göremiyoruz. Kimseyi kötülemiyorum, burada siyasetin seviyesi her zaman yüksektir. Fakat bizim dışımızda şuanda 2023 hedeflerine yönelik herhangi bir proje ve hizmet çalışması açıklayanı görmedik. Halkın huzuruna boş laflardan çok, projelerle çıkıp yapacaklarımızı anlatmak gerek. O zaman siyasetin seviyesi de daha iyi olur. Seçim kampanyasında Antalya’da bütün adaylarımız seviyeyi koruyorlar. Bu seviyeli siyaseti 16 yıldır Antalya’da yaşıyoruz. Seçimlerden önce de sonrada hep çalışmalarımızı yaptık. Bundan sonra da bu şekilde devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

KARAMOLLAOĞLU’NA SERT CEVAP

Konuşmaların ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, Temel Karamollaoğlu’nun ‘Kandil boşaldı. Boş bir yeri bombalıyoruz’ açıklamasına karşılık olarak, “Temel Karamollaoğlu bu bilgiyi nereden almış? Orada adamları mı var? Gerçi son zamanlarda ittifaklar yüzünden kimin ne olduğu karışıp kaldı. İttifak kurduğu partinin içinde PKK’lılar var DHKPC’liler var. Acaba onlardan mı kaynak aldı. Onlarla içli dışlı olduğu için farklı bilgiler almış olabilir. Daha sağlıklı bilgi kaynağı varsa bizde öğrenmek isteriz” dedi ve şöyle devam etti, “Şu bir gerçek tabi. Bombalamaya başladığın zaman lider kadrosu özellikle kendisini güvenceye almak için ya şehrin merkezine ya da sınır bölgelerine kaçıyorlar. Ama Kandil bugün PKK’nın bir üstüdür bizim içinde bir bataklıktır. Bizim buraları temizlememiz gerekiyor. Temel Bey gibi bir insanın söylemesi gereken şey ‘Biz sonuna kadar destekliyoruz. Askerimize dua ediyoruz’ olmalı. Vatan, millet sevgisi olan her insanın yapacağı şey budur” dedi.

“BEN İSTEDİM İPTAL ETTİM”

F35 savaş uçaklarının teslimatıyla ilgili açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu, “F35’lerin 21 Haziran’da teslimi için Türkiye davet edildi. İki uçağın teslimi ondan sonra eğitim süreci olacak. Teslim yapılacak. Ondan sonraki süreçte de eğitim çalışmaları orada devam edecek. Bu çok kapsamlı ve taraflı bir proje, öyle ‘Ben istedim iptal ettim’ veya ‘Türkiye’yi çıkarmak istiyorum’ olmaz. Herkes yükümlülüğünü yerine getirmeli. Biz bugüne kadar ortak üretim dahil üzerimize düşeni yaptık” şeklinde konuştu. FATMA ARSLAN / ANTALYA GÜNDEM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: