CHP TEK YÜREK

 

Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın, CHP’nin parti içinde sorunlar yaşadığı yönündeki iddialarına, CHP İl Yönetimi ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek’ten ‘Beraberlik’ yanıtı geldi. Başkan Ahmet Kumbul, “Ayrışmadık, bölünmedik. Beraber çalışıp, kazanacağız” dedi

Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın, 2014 seçimlerinde vaat ettiği projelerin yarısını gerçekleştirmediği ve parti içinde sorunlar yaşadıkları yönünde eleştirilerde bulunduğu CHP İl Yönetimi ile CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek bir araya geldi. CHP İl Yönetimi, kadın ve gençlik kolları ile birlikte Başkan Böcek’i ziyaret eden CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP’nin kendi içinde bölündüğüne dair algı oluşturulduğunu fakat birlik ve beraberliklerinin devam ettiğini belirtti. Başkan Kumbul, “Bizim parti içi demokrasimizi dışarıdan ayrışma gibi algılayan diğer demokrasiye uzak olan siyasi partilerin temsilcileri, sanki CHP’de bölünme varmış gibi bir algı yaratmaya çalışıyor. Fakat bizim içimizde kesinlikle böyle bir ayrışma yok. Bundan sonrada olmayacak. Korkunun ecele faydası yok. Hangi algıyı yaratmaya çalışırlarsa çalışsınlar, CHP’nin içindeki birlik ve beraberlik her zaman devam edecek. Bizim Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmakla ilgili herhangi bir şüphemiz de yok. İttifak yaptığımız İYİ Parti’yle beraber Antalya’nın 19 ilçesini kazanmayı hedefleyerek yola çıktık. İYİ Parti’nin adayı olan bölgelerde bizim bütün tabanımız, bizim aday çıkarttığımız yerlerde de İYİ Parti ve CHP’nin bütün tabanı beraber çalışacak. Biz Antalya’da Büyükşehir Belediyesi’ni ve 19 ilçenin tamamını kazanacağız. Beraber çalışıp, kazanıp, yöneteceğiz” şeklinde konuştu. Başkan Kumbul ayrıca, 11 Ocak Cuma günü CHP ve İYİ Parti’nin milletvekilleri, il ve ilçe teşkilatlarının bir araya gelerek, seçim süreci hakkında görüşeceklerini dile getirdi.

ELEŞTİRİLERE YAZILI YANIT

Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın vaat edilen projelerin yapılmaması ile ilgili eleştirilerine yazılı açıklama yapacağını söyleyen Başkan Kumbul, “Buradaki projelerin neden yapılamadığını, nasıl engellendiğini, bakanlıklar ya da devletin diğer kurumları eliyle yapılan ağaç kesimlerinden başka projelere kadar nasıl bizim belediyelerimizin üzerine yıkılmaya çalışıldığıyla ilgili yazılı açıklama yapacağız. Daha önce Menderes beyin projeleriyle ilgili bir açıklama yapmıştım, neleri vaat edip neleri yapamadığıyla ilgili. ‘Turizmi 12 aya yayacağız, kent merkezine turist getireceğiz, tüm turizm çalışanlarına ev vereceğiz’ gibi birçok vaatte bulundular ama 2016-2017 yıllarında özellikle birçok turizmcinin batıp gittiğini gördük. Her seferinde bir bakanın seçimde gelip bir sürü vaatte bulunup, bir kısmı yapılıyor olsa da birçoğunun yapılmadığını da görüyoruz” diye konuştu.

KAYBOLAN SEÇMENLER

Kumbul, kaybolan seçmenlerle ilgili çalışma yaptıklarını belirttiği açıklamasında, seçmenlerin oylarına da sahip çıkacaklarını kaydederek, “Her dönem olduğu gibi yine kaybolan seçmenler olduğunu görüyoruz. Bu seçmenlerin listelerini belirleyerek, ilçe başkanlıklarına gönderdik. Kaybolan seçmenleri kapı kapı gezerek yeniden kayıt olmaları yönündeki çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca seçmenlerimiz ‘Oy kullanıyoruz ama bir şey değişmiyor’ diye düşünmesin. Biz seçmenlerimizin oylarına sonuna kadar sandıkta ve seçim kurulunda sahip çıkacağız. Oylar sandığa nasıl girdiyse, seçim kuruluna da aynı şekilde ulaşmasını sağlayacağız. Herkes emin olsun ki oylar güvende olacak” ifadelerini kullandı.

“BURADAN EKMEK ÇIKMAZ”

Konyaaltı adayı Semih Esen’in değişeceği yönündeki iddiaları da yanıtlayan Kumbul, adaylarının Parti Meclisi kararıyla belirlendiğini, belirlenen adaylardaysa herhangi bir değişiklik olmayacağını öngördüklerini kaydetti. Son olarak Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, Konyaaltı Belediye Başkan Adayı olan Semih Esen’i istemediğine dair söylentilere cevap veren Başkan Böcek, “Birilerine buradan ekmek çıkmaz. Siyasi anlamda bizim birliğimizi ve başarımızı bu konularla ilgili sorgulayamazlar. Önümüzdeki süreçte bütün amacımız Antalya başta olmak üzere Gazipaşa’dan Kaş’a kadar hep birlikte 909 mahallemizde çalışmalarımızı yapmak. Antalya merkezde 9 seçim koordinasyon merkezi açılışı yapılacak. Geçmişte de Antalya’da 19 ilçe arasında her zaman birinci olduk, yüzde 60’larla seçildik. İttifakın adayı olarak birlikte çalışacağız, birlikte kazanacağız ve Antalya’mızı birlikte yöneteceğiz” sözlerine yer verdi. FATMA ARSLAN / ANTALYA GÜNDEM

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: