CHP’DE GÖZLER PM’DE

 

İttifakın kaderi bugün yapılacak CHP Parti Meclisi’nde belli olacak. CHP ve İYİ Parti İl başkanları Ankara’ya çağırılırken, Kepez’in İYİ Parti’ye bırakılarak, CHP PM girmeyeceği ileri sürüldü.  Öte yandan Muhittin Böcek’in Semih Esen’in çekilerek yeni ismin PM’ye girmesi için kulis yaptığı belirtiliyor

DİNÇ GÖSTERİLECEK

Yeni yılla birlikte siyaset kazanı yeniden kaynamaya başladı.  Birçok soru bugünkü CHP Parti Meclisi’nde yanıtını bulacak. Bunlardan ilki Kepez ile ilgili. Kepez’i hem CHP, hem de İYİ Parti istiyor. Garip Erdoğan, geçtiğimiz hafta CHP’den, Mehmet Atay’da İYİ Parti’den aday adaylıklarını açıklamışlardı. Eğer Kepez CHP’de kalırsa bugünkü parti meclisinden adayı geçecek. Aksi durumda Kepez gündeme gelmeyecek. Ancak Kepez’in İYİ Parti’ye bırakılarak ittifak adayının da Murat Dinç olması bekleniyor.

BÖCEK’İN ESEN ISRARI

Öte yandan bir başka bekleyişte Konyaaltı ile ilgili. Geçtiğimiz günlerde Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Antalya’ya gelerek Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek ile Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih Esen’in arasındaki gerginliği sona erdirmek istemiş, ancak bu görüşmeden sonuç alınamamıştı. Esen, bir gün sonra seçim bürosunu açarken, iddiaya göre Genel Merkez’e giden Böcek, Semih Esen’in geri çekilerek, genel merkezin belirleyeceği bir ismi aday olarak PM’nden geçirmek için kulis yaptığı ileri sürüldü.

CEM ÇON ANTALYA GÜNDEM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: