‘ÇİFTÇİME DE TANZİM YAPIN’

‘ÇİFTÇİME DE TANZİM YAPIN’
REKLAM ALANI
06.09.2019
1.980
A+
A-

 

Artan girdi maliyetleri nedeniyle çiftçilerin giderek üretemez hale geldiklerini belirten Antalya Toptancı Hal Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Nevzat Akcan, “Madem öyle, üretimde kullanılan zirai ilaçlara, gübreye, mazota da tanzim yapılsın” dedi

Bulunduğu her ortamda çiftçilerin sorunlarını dile getiren Antalya Toptancı Hal Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği (ANTKOMDER) Başkanı Nevzat Akcan, yine gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Artan girdi maliyetleri nedeniyle tarım sektörünün büyük sıkıntılar içinde olduğunu dile getiren Akcan, “Çiftçimiz giderek üretemez hale geliyor. Neden mi? Çünkü girdi maliyetlerine artık güç yetiremiyor” dedi.

GİRDİLER DE HESAPLANSIN

Tarımda kullanılan zirai ilaç, gübre ve mazota da tanzim yapılmasını isteyen Akcan, “Enflasyonu düşüreceğiz diye inşallah tarımı bitirmeyiz. Sebze meyve düşsün de enflasyon rakamları insin diye bekleniyor. Bakın bu gidişle çok değil, iki seneye kalmaz her şeyi ithal eder hale geliriz. Zaten bugün bile pek çok ürünü ithal ediyoruz. Tek derdimiz sebze meyve düşsün. Tamam da girdi maliyetleri neden hesaplanmıyor” diyerek şöyle devam etti:

ÇİFTÇİYE DE TANZİM!

“Biz de diyoruz ki enflasyon rakamları belirlenirken, girdi maliyetleri de ele alınsın. Bir de bunu hesaplasınlar, bakalım o zaman ne olacak. Neden çiftçime tanzim yapılmıyor? Biz de istiyoruz ki çiftçinin canını yakan zirai ilaç, gübre ve mazot gibi ürünlere de tanzim yapılsın. Hem böylelikle çiftçinin maliyeti düşer hem de pazarda fiyatlar ucuzlar. Şunu da herkes çok iyi bilsin ki üretimi artırmadan bu ekonomiyi düzeltemeyiz.”

Sercan AYTIŞ/ÖZEL   

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.