DEMRE’DE BAĞLAMA KAMPI

Müzisyen İsmail Tunçbilek, Demre’de 5 gün sürecek ‘Bağlama Kampı ve Müzik Festivali’ düzenleyecek.

Demre’de 10-14 Eylül tarihleri arasında müzisyen İsmail Tunçbilek öncülüğünde, müzik öğretmeni Fatih Evsen, turizmciler Hayrettin Özkan ve Barış Yüksel’in koordinesinde Bağlama Kampı ve Müzik Festivali düzenlenecek. Kamp boyunca katılanlara bağlama dersleri verilecek, çalışmalar yapılacak. Kampta akşamları halk müziği konserleri verilecek.

İsmail Tunçbilek, “Demre’de ilk kez böyle bir kamp ve müzik festivali düzenliyoruz. Bu festivali geleneksel hale getirmek istiyoruz. Kampa ve festivale başlama çalan, çalmak isteyen, müziğe meraklı, amatörce veya profesyonel bağlama çalan herkes katılabilir. Festivalde İsmail Tunçbilek, konuk olarak katılan İsmail Altunsaray, Taksim Trio, Bilal Karaman, Fatih Evsen, Bursa Büyükşehir Belediye Konservatuvarı öğretim görevlisi ve koro şefi Kemal Kamalı, Antalya Devlet Konservatuvarı’ndan Dr. öğretim üyesi Sevilay Gök Ayyıldız bağlama ve halk müziği dersleri verecek. Kampta belirlenen saatler içinde dersler yapılacak. Bağlamanın dışında müzik aleti çalanlar da kampa katılabilecek. Amaç bir müzik festivali yaşamak ve yaşatmak” dedi.

Festivalin ilk günü İsmail Altunsaray, ikinci günü Taksim Trio, dördüncü gün Bilal Kahraman, son gün İsmail Tunçbilek konser verecek. Bu sanatçıların yanında amatör sanatçılar, kampa katılanlar da kısa konserler verecek. Kampın üçüncü günü, katılımcılara Kekova tekne turu düzenlenecek. Kampa katılanlar çadırlarda konaklayacak. 5 gün boyunca denizin kıyısında, doğanın içinde hem eğitim hem de müzik şöleni sunulacak. DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: