“ESNAFIMIZIN YÜZÜ GÜLSÜN”

“ESNAFIMIZIN YÜZÜ GÜLSÜN”
REKLAM ALANI
11.01.2021
326
A+
A-

SERCAN AYTIŞ/ANTALYA GÜNDEM ÖZEL Alperen Ocakları Aksu İlçe Başkanı Selahattin Davazlı, ‘esnafa destek’ çağrılarının boş çıkmadığını, hükümet tarafından açıklanan hibe ve kira yardımı paketinin sevinçle karşılandığını belirtti

Geçtiğimiz günlerde özellikle pandemi nedeniyle esnafın zor günler yaşadığı ve bu nedenle desteklenmesi gerektiğine yönelik açıklamalar yapan Alperen Ocakları Aksu İlçe Başkanı Selahattin Davazlı, esnafa destek çağrılarının boş çıkmadığını dile getirdi. Davazlı, hükümet tarafından açıklanan 3 ay süreyle bin lira hibe ve büyükşehirlerde 750, diğerlerinde ise 500 TL’lik kira yardım paketinin memnuniyetle karşılandığını belirtti.

HER TÜR DESTEĞE İHTİYAÇ VAR

Bu süreçte esnafın her türlü desteğe ihtiyaç duyduğunun altını çizen Davazlı, “Esnafımıza destek çağrılarımızı günler öncesinden yapmıştık. Bugün bu çağlarımızın ne kadar haklı ve boş olmadığını görmüş olmak, esnafımız adına bizleri sevindirmiştir. Hibe ve kira yardımından da ilk etapta taksi, dolmuş, servis işletmecisi, terzi, oto tamircisi, lokantacı, pastaneci, kadın ve erkek kuaförü, pansiyon, yurt, kreş, düğün salonu işletmecisi gibi esnafımız yararlanacak” dedi.

ONLAR EKONOMİNİN MİHENK TAŞI

Davazlı, şöyle devam etti: “Bizim kırmızı çizgimiz, kendi halkımızın ve esnafımızın haklarını, ilkeli ve ahlaki bir şekilde savunmaktır. Bu doğrultuda da basın yoluyla esnafın çok zor durumda olduğunu ve acilen desteklenmesi gerektiğini duyurmuştuk. Aradan çok geçmeden de az da olsa böylesi bir destek paketinin açıklanması, işletmecilerimiz adına memnuniyet vericidir. Esnafımız, ekonominin mihenk taşıdır. O nedenle bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada esnafımızın yanında yer almaya ve onların haklarını her ortamda savunmaya devam edeceğiz.” 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.