ESNAFIN BİTMEYEN ÇİLESİ

 

Antalya’da defalarca gündeme gelen ve son zamanlarda belediyeler tarafından izizn verilmeyen Yöresel Festival, bu kez de Vali Münir Karaloğlu’nun tersi direktifine rağmen Muratpaşa Kaymakamlığı’nın izni ile yenisi yapıldı

 

Muratpaşa Çağlayan Kapalı Spor Salonu yanında kurulan ve yöresel ürünlerin satışa sunulduğu festival, Muratpaşa Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından açıldı. Daha önce Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere’den, bu tür etkinliklerin düzenlenmemesini istemişti. Bu tarihten sonra da belediyeler, çeşitli dernekler adı altında yapılan etkinliklere izin vermemeye başladı. Bu kez de, Muratpaşa Kaymakamlığı tarafından yöresel ürünlerin satıldığı organizasyona izin verildi. Muratpaşa Çağlayan Kapalı Spor Salonu yanındaki alana kurulan ve 7 Bölge 7 Renk Yöresel Ürünler Festivali adı altında kurulan, gıda ve el işi yöresel ürünlerinin sergilendiği 15 ayrı stanttan oluşan etkinlik, tepkilere neden oldu. 14 Nisan tarihine kadar açık olacak olan kermese çevre esnafı tepki gösterdi.

Esnafın bu kadar sıkıntı çektiği bir dönemde bir de böyle organizasyonlarla uğraştıklarını belirten esnaf, “Bu kadar başıboşluk olmaz. Zaten işlerimiz sıkıntılı. Kiramızı ödeyemiyoruz. Birde vergisi, algısı, çalışanın sigortasının olup olmadığı belli olmayan organizasyonlarla uğraşıyoruz” dediler.

Muratpaşa Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Atila Pınar ise kendilerine gelen bir tepkinin olmadığını, etkinliğin derneğe maddi destek amacıyla yapıldığını ve etkinlik için Muratpaşa Kaymakamlığı’ndan izin alındığını ifade etti.

YİĞİT ERASLAN ANTALYA GÜNDEM

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: